Comic Con 2014
Fanúšikovia v nedeľu ráno v americkom San Diegu kompletne zaplnili Halu H v očakávaní, že na vlastné oči uvidia Jareda, Jensena, Mishu, Marka Shepparda a výkonného producenta Jeremyho Carvera.

Producent Robbie Thompson pripomína, aby sme si 6. októbra nenechali ujsť retrospektívnu epizódu, ktorá zhrnie udalosti všetkých deviatich sérií.


po kliknutí na obrázok sa otvorí video

Ako prvý sa na javisku za búrlivého potlesku a kriku zjavuje Jensen Ackles a predstaví ukážku z epizódy 10x03, ktorú režíroval.

V scéne sa Dean ako démon po prvýkrát stretáva so Samom, čiže sa spolu nestretnú celé dve epizódy. Majú menšiu výmenu názorov, ktorá skončí tak, že sa Dean zaženie na Sama sekerou. Ten sa uhne a vytiahne na Deana nôž.

Jensen si nechal kvôli démonovi Deanovi narásť vlasy, aby pôsobil inak.

Démon Dean bude jedna z hlavných dejových línií desiatej série. Bude to o tom, ako sa ho všetci snažia zachrániť, zatiaľ čo sa on musí vysporiadať s tým, čím sa stal.

Jensen prezradil, že v tretej epizóde bude Dean väčšinu času zviazaný.

Misha povedal, že Castiel uprednostní zachránenie Deana pred svojím vlastným životom.

Mark povedal, že nikto nikdy neuverí, že Crowley skutočne nevedel, čo sa stane. Uvidíme tiež, či je Crowley opäť kráľom pekla, alebo nadobro stratil svoje postavenie.

Riešila sa aj 200. epizóda, v ktorej odznejú pesničky a bude sa v nej spievať. Jensen: "Démon Dean zbožňuje karaoke, nie?" Robbie: "Veruže áno." Mark zavtipkuje: "A čo triolu?"

Jared chce, aby všetci vedeli, akí sú fanúšikom vďační, bez nich by neboli.


Na otázku, či by chcel Misha v Supernaturale vidieť Williama Shatnera (Star Trek - kapitán Kirk) odpovedal, že by to bolo úžasné, ale musel by prejsť konkurzom ako každý.

Mark hovorí, že má Crowley vždy pravdu a že sa celý svet točí okolo neho, raz ho možno doženiete.

Jensen povedal, že Dean je taký obľúbený preto, že je ten typ chlapíka, ktorého by ste chceli mať pri sebe, keď sa dostanete do problémov.

Dostaneme sa do bodu, kedy si aj sám Crowley povie, že démon Dean bol veľmi, ale veľmi zlý nápad.

Misha povedal, že chce spísať petíciu, aby sa Constantine prestal tak podobať na Castiela. Povedal tiež, že prebiehajú jednania o spin-offe a že by podľa neho bolo najlepšie, keby sa v ňom stali hlavnými postavami Dean so Samom a Crowley s Castielom by zostali v Supernaturale.

Podľa Jareda majú väčšiu šancu na návrat postavy, ktoré zomrú ako tie, ktoré prežili.

Fanúšik sa opýta, čo by si ich postavy najviac želali. Jared odpovie, že pre neho by to bolo ešte aspoň tak 10 rokov na Comic Cone. Mark by chcel prežiť desiatu sériu, na čo mu Jeremy odpovie: "Veľa šťastia". A Jared dodá, že to si želať nemôže, lebo Jensen chce, aby sa Marka čo najskôr zbavili, nie Crowleyho, ale Marka. Misha povie, že Castiel si nič neželá.

Fanúšik sa opýta, či sa dočkáme nejakej ženskej stálej postavy. Jared sa opýta, kde je Felicia Day. Jeremy povie, že sa túto sériu dočkáme silných, zaujímavých a mocných ženských hlavných postáv. Jared povie, že Crowley to hrá na obe strany, tak ho môžu brať za ženskú postavu.

Jensen povedal, že tento posledný týždeň sa démon Dean pobil a zabil chlapíka v utorok, skoro prizabil chlapíka v stredu a potom zbil chlapíka a zabil ďalšieho chlapíka vo štvrtok. Povedal, že mal skvelý týždeň, lebo si takto vybil svoju zlosť.

Jensen si myslel, že keď bude Misha režírovať, všetko im vráti aj s úrokmi, no potom ho napadlo, že predsa nemôže byť taký sprostý.

Fanúšik všetkých požiadal, aby popísali profil svojej postavy na zoznamke. Sam Winchester: vysoký, dlhé vlasy, všetky jeho bývalky sú mŕtve, zavolaj, ak máš záujem, ale buď pripravená podpísať prísažné vyhlásenie. Castiel: nerešpektuje osobný priestor druhých. Dean Winchester: len prechádza cez mesto, nechce sa viazať...máš záujem? Crowley: Zdravím, dievčatá. Alebo chlapci.

Jensen povedal, že hranie Deana Winchestera mu dalo falošnú istotu, že keď teraz natrafí na ducha, bude ho môcť zabiť.

Počas panela Ackles spomenul, že démon Dean nie je ako ostatní démoni v seriáli - nie je to démon, ktorý posadne niekoho telo, ale Deanova duša premenená v démona. Dean je stále sám sebou, len zlý a sadistický. A démonovi Deanovi nezáleží na impale toľko ako obyčajnému Deanovi.


"Démon Dean je ako človek, ktorý nechce, aby párty skončila, aj keď už odišli všetci jeho priatelia a hudba stíchla," povedal Ackles počas rozhovoru. Je mu všetko jedno, proste chce byť kretén.

Démon Dean sa neustále dostáva do bitiek. "Kopa chľastu, báb a bitiek." Démon Dean je komediálny, ale rozhodne si veci toľko neberie - hlavne po predchádzajúcej sérii, keď Deana ovládal pocit viny.

Veľké haló bolo minulú sériu okolo toho, keď Sam tvrdil, že by sa za každú cenu nesnažil Deana zachrániť, ako by to bolo naopak. Ale teraz uvidíme, kam Sam zájde, aby našiel a zachránil démona Deana. Opýtali sme sa Padaleckiho na tento rozpor a on povedal, že Sam Deanovi klamal, pretože bol dotknutý a "vždy raníte tých najbližších". A dodal: "Sam nevravel, že mu na Deanovi nezáleží, ale snažil sa povedať, že ho ranil a klamal mu a nechal ho posadnúť anjelom. Uvidíme, kam až je Sam ochotný zájsť, a je to nehorázne ďaleko, uvidíme Samovu temnejšiu stránku a otestujeme hranice morálky." "Ale keď bol Dean v Očistci a Sam ho nehľadal, pretože mal priateľku a psa, bolo to zvláštne," dodal Padalecki.

Padalecki povedal, že prichádzať s novými verziami Sama - Sam bez duše, anjel - ho stálo veľa tvrdej práce a je milé, že sa s tým tentokrát musí popasovať Dean a Padalecki mal pokojnejšie leto. Páčilo sa mu hrať Sama bez duše, pretože to bola postava, ktorá sa riadila čistou logikou a Padalecki tak mohol ťažiť zo svojej stredoškolskej skúsenosti, keď sa venoval matematike a hrať Sama, ktorý neustále kalkuluje.

Mark Sheppard, ktorý hral Crowleyho, už na paneli naznačil, že nikto neuverí, že Crowley nevedel, čo sa Deanovi stane s Kainovým znamením - ale zároveň Crowley môže alebo aj nemusí ovládať svojho nového démonského priateľa. Počas rozhovorov sme sa Shepparda opýtali, či si myslí, že vzťah medzi Crowleym a Deanom je len o tom, že Crowley ním manipuluje, alebo či je medzi nimi aj niečo iné. Podľa Shepparda je medzi nimi skutočná náklonnosť a Crowley "by urobil kadečo, ak by mu na Deanovi nezáležalo". Nikdy neviete, čo má Crowley v pláne, ale nakoniec z toho vždy vyjde ako víťaz.

Misha Collins, ktorý hrá Castiela, povedal, že Cassa bude viac trápiť pomoc Samovi a Deanovi ako jeho vlastná vyprchajúca šťava. Počas rozhovorov nám Collins povedal: "Myslím, že Cass sa takpovediac odovzdal osudu, myslí si, že je zatratený, pretože jeho jedinou šancou je buď spolupracovať s Metatronom, na čo ale má svoju hrdosť, alebo podrezávať krky anjelom a kradnúť ich silu. Nechce už viac zabíjať anjelov, takže rezignoval na svoju záhubu. Takže ho to trápi, ale podľa neho nemá na výber."

Čo sa týka Deana, Castiel chce naspäť starého Deana, ale za každú cenu sa chce zbaviť démona Deana a ak to znamená, že musí zomrieť, Castiel sa tomu nebráni.

Jeremy Carver povedal, že Deanova premena ovplyvňuje všetko, čo sa stane v tejto sérii - a tiež sa zmienil o 200. epizóde, ktorá nebude len muzikálom, ale niečo ako hold hudobému žánru hair-metal. Počas rozhovorov Carver povedal, že nová séria nebude mať podobu výpravy a namiesto veľkého príbehu bude zameraná na postavy a dosah, aký budú mať rozhodnutia postáv. "Crowley a Castiel budú musieť čeliť veľmi osobným otázkam," povedal Carver. "V minulej sérii sa určité postavy rozhodovali, kým chcú byť," dodal. "Každý musel urobiť také rozhodnutie. Táto séria je o tom "Som, kto som." To môže byť veľmi dobé alebo veľmi zlé." Carver tiež načrtol, že sa vráti pár postáv - v jednej epizóde budú spolupracovať šerifka Millsová a šerifkta Donna Hanscumová z epizódy "The Purge", Supernatural tak bude mať vlastnú verziu filmu Drsňačky. Navyše "uvidíte postavy, o ktorých sa za 10 rokov hovorilo, ale nikdy ste ich nevideli," dodal Carver.

Mohol by byť Castiel hviezdou spin-offu? "Scenáristi preberajú kopec nápadov, o čom by mohol byť spin-off," povedal Collins, "ale so mnou nikto nehovoril." Na otázku o spin-offe mohol Carver prezradiť len to, že práve teraz majú pred sebou čistú tabuľu a pridávajú na ňu nápady.
copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist