8. séria
08.01 We Need To Talk About Kevin

Premiéra v USA: 03.10.2012
Scenár: Jeremy Carver
Réžia: Robert Singer
Sledovanosť v USA: 1,80 mil.
Vedľajšie postavy: Osric Chau (Kevin Tran), Mark A. Sheppard (Crowley), Ty Olsson (Benny), Liane Balaban (Amelia Richardsonová)
Oficiálny popis CW: Dean sa vynorí z Očistca, ale nie je sám. Namieri si to rovno za Samom, ale ich stretnutie nie je také, ako si predstavoval. Sam nechá všetko tak, aby sa mohol pripojiť k bratovi, ale oputiť život, ktorú si obľúbil, je ťažké. Dean a Sam hľadajú Kevina, ktorému sa podarilo utiecť Crowleymu a situácia sa vyostrí, keď im povie, čo od neho Crowley chce.

08.02 What's Up, Tiger Mommy?

Premiéra v USA: 10.10.2012
Scenár: Andrew Dabb, Daniel Loflin
Réžia: John Showalter
Sledovanosť v USA: 2,588 mil.
Oficiálny popis CW: Kevin prehovorí Sama a Deana, aby skontrolovali jeho mamu. Keď dorazia, zistia, že Crowley ju obkolesil démonmi, takže ju vyslobodia a vezmú ju so sebou na pátranie po tabuli. Čoskoro zistia, že Kevin nežartoval, keď o nej tvrdil, že je to húževnatá žena, pretože sa pokúsi zaútočiť na Crowleyho.

08.03 Heartache

Premiéra v USA: 17.10.2012
Scenár: Brad Buckner, Eugenie Ross-Leming
Réžia: Jensen Ackles
Sledovanosť v USA: 2,19 mil.
Oficiálny popis CW: Sam a Dean vyšetrujú sériu nezvyčajných vrážd, pri ktorých všetky obete mali darované orgány od rovnakého darcu. Vraha chytia, ale všetko sa skomplikuje, keď ho prichytia v tranze odriekať starobylú modlitbu.

08.04 Bitten

Premiéra v USA: 24.10.2012
Scenár: Robbie Thompson
Réžia: Thomas J. Wright
Sledovanosť v USA: 1,898 mil.
Oficiálny popis CW: Sam a Dean vyšetrujú bizarnú vraždu v študentskom mestečku. Na stope páchateľa vrazia do bytu, kde nájdu dve mŕtve telá a počítač so znepokojujúcim videom. Podľa neho Brian, Mike a Kate počuli o zvláštnom zvieracom útoku v ich meste a zvyšok príbehu je odhalený ich očami. Sam a Dean sa stanú nevedomými účastníkmi unikátneho študentského filmu.

08.05 Blood Brother

Premiéra v USA: 31.10.2012
Scenár: Ben Edlund
Réžia: Guy Bee
Sledovanosť v USA: 1,78 mil.
Oficiálny popis CW: Bennyho zbijú iní upíri a on zavolá Deanovi o pomoc. Dean sa okamžite zbalí a zmätenému Samovi povie, že si berie osobný voľný deň. Benny sa prizná, že ide po svojom tvorcovi a Dean sa ponúkne, že mu pomôže, pretože si spomína, koľkokrát im s Castielom Benny pomohol v Očistci. Sam medzitým premýšľa nad životom s Ameliou, ktorý opustil. Keď sa však Dean a Benny dostanú do kaše, zavolá Samovi o pomoc, čím sa všetko komplikuje.

08.06 Southern Comfort

Premiéra v USA: 07.11.2012
Scenár: Adam Glass
Réžia: Tim Andrew
Sledovanosť v USA: 2,31 mil.
Oficiálny popis CW: Sam a Dean vyšetrujú vraždu a zistia, že na prípade už pracuje Garth. Dean nie je rád, keď sa dozvie, že Garth prevzal Bobbyho povinnosti, ale Garth im pripomenie, že Sam aj Dean boli posledný rok mimo a niekto to musel robiť. Spolu zistia, že za vraždy je zodpovedný pomstychtivý duch a musia ho zastaviť, kým začne znovu zabíjať.

08.07 A Little Slice of Kevin

Premiéra v USA: 14.11.2012
Scenár: Brad Buckner, Eugenie Ross-Leming
Réžia: Charlie Carner
Sledovanosť v USA: 2,30 mil.

08.08 Hunteri heroici

Premiéra v USA: 28.11.2012
Scenár: Andrew Dabb
Réžia: Paul Edwards
Sledovanosť v USA: 2,07 mil.
Oficiálny popis CW: Castiel povie Samovi a Deanovi, že sa rozhodol stať lovcom ako oni. Úplne ich nepresvedčí, ale súhlasia s vyšetrovaním Castielovho prípadu, pri ktorom mužovi doslova vyskočilo sdrce z hrude. Zistia, že v malom mieste sa vyskytlo viac čudných vrážd a všetky pripomínajú kreslené rozprávky.

08.09 Citizen Fang

Premiéra v USA: 05.12.2012
Scenár: Daniel Loflin
Réžia: Nick Copus
Sledovanosť v USA: 2,058 mil.
Oficiálny popis CW: Sam požiada lovca menom Martin, aby dával pozor na Bennyho, ale nepovie o tom Deanovi. Keď však Martin oznámi Samovi, že došlo k zabitiu upírom, Dean bráni svojho priateľa. Všetko sa pokazí, keď sa Martin rozhodne vziať veci do vlastných rúk a Dean je nútený urobiť veľmi ťažké rozhodnutie.

08.10 Torn and Frayed

Premiéra v USA: 16.01.2013
Scenár: Jenny Klein
Réžia: Bob Singer
Sledovanosť v USA: 2,73 mil.
Oficiálny popis CW: Naomi povie Castielovi, že Crowley drží v zajatí anjela a Castiel ho musí zachrániť, kým prezradí ich tajomstvá. Castiel sa s prosbou o pomoc obráti na Deana. Medzitým Sam stretne Ameliu, ktorá mu dá na výber - buď zostane s ňou alebo odíde a už nikdy sa s ňou nespojí.

08.11 LARP and the Real Girl

Premiéra v USA: 23.01.2013
Scenár: Robbie Thompson
Réžia: Jeannot Szwarc
Sledovanosť v USA: 2,73 mil.

08.12 As Time Goes By

Premiéra v USA: 30.01.2013
Scenár: Adam Glass
Réžia: Serge Ladouceur
Sledovanosť v USA: 2,28 mil.

08.13 Everybody Hates Hitler

Premiéra v USA: 06.02.2013
Scenár: Ben Edlund
Réžia: Philip Sgriccia
Sledovanosť v USA: 2,29 mil.

08.14 Trial and Error

Premiéra v USA: 13.02.2013
Scenár: Andrew Dabb
Réžia: Kevin Parks
Sledovanosť v USA: 2,47 mil.
Oficiálny popis CW: Kevin dešifruje tabuľu a zistí, ako zavrieť brány pekla. Samovi a Deanovi povie, že podľa tabule musí jedna osoba čeliť sérii testov od Boha. Prvý - zabiť pekelného psa. Sam a Dean sa hádajú, kto tými skúškami prejde.

08.15 Man's Best Friend With Benefits

Premiéra v USA: 20.02.2013
Scenár: Brad Buckner, Eugenie Ross-Leming
Réžia: John Showalter
Sledovanosť v USA: 2,22 mil.
Oficiálny popis CW: Policajný dôstojník James, ktorý po práci so Samom a Deanom prešiel k čarodejníctvu, začne mať nočné mory, v ktorých zabíja nevinných ľudí. Keď sa vraždy stanú skutočnosťou, Jamesova spoločníčka zavolá Sama a Deana, ale tí si nie sú istí, či chcú zachrániť čarodejníka.

08.16 Remember the Titans

Premiéra v USA: 27.02.2013
Scenár: Dan Loflin
Réžia: Steve Boyum
Sledovanosť v USA: 2,24 mil.
Oficiálny popis CW: Sam a Dean vyšetrujú prípad s možným zombie, pri ktorom muž s amnéziou zomiera každý deň a potom znova ožije. Po tom, ako ho napadne bohyňa Artemis, si chlapci uvedomia, že je boh Prométheus.

08.17 Goodbye Stranger

Premiéra v USA: 20.03.2013
Scenár: Robbie Thompson
Réžia: Thomas J. Wright
Sledovanosť v USA: 2,16 mil.
Vedľajšie postavy: Misha Collins (Castiel), Rachel Miner (Meg), Mark A. Sheppard (Crowley), Amanda Tapping (Naomi)
Oficiálny popis CW: Castiel sa znovu objaví v živote Sama a Deana a povie im, že Crowley vypustil do malého mesta niekoľko démonov. Démoni hľadajú Luciferovu hrobku, v ktorej je niečo cenné, ale Castiel Samovi a Deanovi klame, čo to je. Počas vypočúvania démona zistia, že Crowley mučil Meg, ktorá pozná presnú polohu hrobky. Sam a Meg sa snažia Crowleyho zdržať, kým ju Dean a Castiel hľadajú.

08.18 Freaks and Geeks

Premiéra v USA: 27.03.2013
Scenár: Adam Glass
Réžia: John Showalter
Sledovanosť v USA: 2,24 mil.
Vedľajšie postavy: Madison McLaughlin (Krissy Chambersová), Adam DiMarco (Aidan), Megan Danso (Josephine), Aria DeMaris (upírka)
Zaujímavosť: Herca, ktorý hral Victora, sme už v Supernaturali mohli vidieť - v epizóde 01.18 Something Wicked.
Oficiálny popis CW: Sam a Dean vyšetrujú prípad nedávnych útokov upírov a na ich prekvapenie je doň zapletená Krissy. Nájdu ju a zistia, že jej otec bol zabitý a ujal sa jej muž menom Victor, ktorý naučil skupinu sirôt loviť. Victor pomáha tínedžerom nájsť upírov, ktorí zabili ich rodičov a pomstiť sa im. Sama zaujíma Victorova metóda, keď deťom poskytuje domov aj život lovcov, ale Dean podozrieva jeho motívy.


08.19 Taxi Driver

Premiéra v USA: 03.04.2013
Scenár: Eugenie Ross-Leming, Brad Buckner
Réžia: Guy Bee
Sledovanosť v USA: 1.98 mil.
Vedľajšie postavy: Jim Beaver (Bobby), Osric Chau (Kevin), Assaf Cohen (Ajay), Ty Olsson (Benny), Mark Sheppard (Crowley)
Oficiálny popis CW: Keď Kevin začne vo svojej hlave počuť Crowleyho hlas, vystrašený zavolá Samovi a Deanovi. Po týchto novinkách sa spoja so smrťkou menom Ajay, ktorý im pomôže s druhou úlohou podľa tabule. Medzitým Deana navštívi Naomi a on si uvedomí, že musí nájsť Bennyho a požiadať ho o veľkú láskavosť.

08.20 Pac-Man Fever

Premiéra v USA: 24.04.2013
Scenár: Robbie Thompson
Réžia: Bob Singer
Sledovanosť v USA: 2.42 mil.
Vedľajšie postavy: Felicia Day (Charlie Bradbury), Lynda Boyd (Jennifer O'Brien)
Zaujímavosť: Jaredove tweety počas vysielania epizódy
Oficiálny popis CW: Dean je znepokojený zo Samových fyzických následkov druhej skúšky a odstaví ho od lovenia, kým sa neuzdraví. Takže keď hackerka Charlie narazí na prípad a nájde chlapcov, Dean sa rozhodne, že je načase z nej spraviť lovkyňu v zácviku. Aj keď sú radi, že vidia "jej výsosť", chlapci ju podozrievajú, že niečo skrýva; tajomstvo, ktoré ju môže zabiť.

08.21 The Great Escapist

Premiéra v USA: 01.05.2013
Scenár: Ben Edlund
Réžia: Robert Duncan McNeill
Sledovanosť v USA: 2.12 mil.
Vedľajšie postavy: Misha Collins (Castiel), Mark A. Sheppard (Crowley), Amanda Tapping (Naomi), Curtis Armstrong (Metatron), Osric Chau (Kevin Tran), Jordan Connor (démon hrajúci Sama),
Oficiálny popis CW: Keď Sam a Dean dostanú znepokojujúcu video správu od Kevina, dajú sa do odhaľovania tretej skúšky. Chlapci zistia niečo, čo ich pošle do kasína v Colorade, kde nájdu záhadného samotára, ktorý by mohol doplniť diery v Kevinovom výskume. Crowleymu sa medzitým všetko darí. Castiel sa snaží uniknúť Noami a lovia ho anjeli.

08.22 Clip Show

Premiéra v USA: 08.05.2013
Scenár: Andrew Dabb
Réžia: Thomas J. Wright
Sledovanosť v USA: 2.07 mil.
Vedľajšie postavy: Misha Collins (Castiel), Mark A. Sheppard (Crowley), Curtis Armstrong (Metatron), Alaina Huffman (Abaddon), Linda Tomassone (čašníčka), Graham Wardle (Tomi Collins), Taylor Cole (Sarah Blake)
Oficiálny popis CW: Sam a Dean sa znova spoja s Castielom. Pri prehľadávaní záznamov Zberateľov slov narazia na nepreskúmaný film, ktorý by im mohol pomôcť s treťou skúškou. Metatron naverbuje Castiela, aby premýšľal o problémoch doma. Medzitým sa Crowley hrabe v minulosti Sama a Deana.

08.23 Sacrifice

Premiéra v USA: 15.05.2013
Scenár: Jeremy Carver
Réžia: Philip Sgriccia
Sledovanosť v USA: 2.36 mil.
Vedľajšie postavy: Misha Collins (Castiel), Mark A. Sheppard (Crowley), Curtis Armstrong (Metatron), Amanda Tapping (Naomi), Alaina Huffman (Abaddon), Osric Chau (Kevin Tran), Bruce Blain (Dwight Charles), Devin Pihlainen (Nathaniel), Kim Rhodes (šerifka Millsová)
Oficiálny popis CW: Sam a Dean sú zahnaní do kúta, keď sa Crowley chystá odčiniť všetko dobré, čo urobili ako lovci. Ale s Kevinovou pomocou sa bratia Winchesterovci zaviažu k poslednej hre proti Kráľovi pekla. Metatron zaháji s Castielom plán na to, ako sa postaviť Naomi a byrokracii v nebi.

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist