Interviews

Tvorca seriálu Eric Kripke: Špeciálna vianočná epizóda, štvrtá séria a oveľa viac...


TV Guide: Takže, aká bude vianočná epizóda Supernaturalu?

Eric Kripke: Vyrastal som milujúc všetky tie špeciálne vianočné vydania: Rudolfa, Santa Claus Is Coming to Town. Dostal som si do hlavy, že chcem spraviť supernaturalovskú verziu takého vianočného vydania. Chceli sme byť prví a ja som si predstavoval len Vianoce spojené s náradiami, kanibalizmom a mučením. (smiech) Na čom som si najviac škodoradostne medlil ruky bol fakt, že sme úplne odlišní od ostatných najnásilnejších vianočných vydaní v celej televíznej histórii. Je to ozaj zábavné. Ako sme tak prehľadávali legendy, narazili sme na jednu celosvetovo známu o Anti-Clausovi. Pokiaľ má Boh ako protiklad Diabla, potom Santa Clause má tohto tvora. Strčí svoje obete do vriec a potom ich zje. (pozn. prekl. nič vám to nehovorí, deťúrence;)


TV Guide: Oh nie, veľmi, veľmi zlý Santa!

Eric Kripke: Jedna z vecí, na ktorú som v súvislosti s touto epizódou veľmi hrdý je, že táto legenda je jedna z našich najpresnejších. Nielen tá o Anti-Clausovi, ale tiež keď preskúmate Vianoce, zistíte, že obrovská väčšina vianočných tradícií je v skutočnosti pohanská. To isté platí aj o Veľkej noci.


TV Guide: Nie je trocha odvážne upozorniť na to v americkej televízii?

Eric Kripke: (smiech) My len informujeme.


TV Guide: Kedy pohania vstúpia do príbehu?

Eric Kripke: Dôsledok toho, že tam je Anti-Clause značí, že tam musí byť aj Santa Clause. Scenáristi a ja by sme nemohli s určitosťou tvrdiť, že tam Santa Clause ozaj je. Tak sme sa preorientovali na pohanského boha, ktorý sa volá Hold Nickar. Vo všeobecnosti má byť takou obdobou Santa Clausa.


TV Guide: Máte násilný, cynický, pohanský, vianočný príbeh, ktorý sa prelína s flashbackami malých Winchesterovcov, všakže?

Eric Kripke: Hej, bolo to také prirodzené, vložiť ich do vianočnej epizódy. Tieto deti - Ridge Canipe, ktorý stvárňuje Deana a Colin Ford, ktorý stvárňuje Sama, sú úžasné. Veľmi radi preskúmavame detstvo chlapcov a tiež vyrozprávame príbeh dňa o tom, ako Sam prišiel o svoju nevinnosť, nielen preto, že Santa Clause neexistuje, ale preto, že existujú tie iné veci, a bola by veľká škoda to prešvihnúť.


TV Guide: Aké odhalenia sú v súvislosti s minulosťou chlapcov?

Eric Kripke: Objasní sa, ako sa Dean dostal k svojmu prívesku, ktorý nosí v každej jednej epizóde. Objasní sa, ako sa Sam začal svojmu otcovi odcudzovať a tiež jeho vstup do nadprirodzeného sveta. Je to vlastne veľká chvíľa.


TV Guide: Koľko epizód ešte zostáva?

Eric Kripke: Vianočná bude ôsma a máme ešte štyri, kým sa dostaneme k reprízam. Ak štrajk skončí v decembri, myslím, že sa budeme v januári schopní pozviechať bez straty príliš veľkého množstva epizód, možno jednej alebo dvoch. Pokiaľ sa štrajk pretiahne do januára alebo nedajbože februára, potom budeme musieť prediskutovať, ako veľmi bude táto séria skrátená.


TV Guide: Bude Samovo snaženie udržať Deana nažive pokračovať aj v týchto štyroch epizódach?

Eric Kripke: Hej. V skutočnosti sa budeme viac venovať Deanovi a jeho pocitom ohľadom toho, že ide do pekla, pretože práve teraz akceptuje fakt, že ide do pekla a nechce spraviť nič, aby to zastavil. To sa na 180% zmení v epizóde 10. Prihodí sa mu niečo veľké, čo ho prinúti uvedomiť si, ako zúfalo chce žiť a ako zúfalo nechce ísť do pekla. Taktiež budeme mať jednu ohromnú epizódu tipu "Groundhog day". (film, v ktorom hlavný hrdina zažíva ten istý deň stále dokola)


TV Guide: Keď sa jeden deň stále dokola opakuje?

Eric Kripke: Sam sa v podstate zobúdza do toho istého dňa a Dean zomrie na konci každého toho dňa. Je to vlastne trocha smiešne. Dean zomrie možno tak desiatimi rozličnými spôsobmi na kamere a mimo nej, teda zomrie možno tak dvesto rozličnými spôsobmi. Sam nezažije len tri alebo štyri utorky, ale zažije asi 150 utorkov. Máme skvelú čarodejnícku epizódu a máme veľkú mytologickú epizódu, kde sa vysporiadame s dejovou líniou agenta Hendricksona veľmi sa stupňujúcim spôsobom.


TV Guide: A čo Ruby a Bela?

Eric Kripke: Ruby sa objaví v tejto epizóde s Hendricksonom. Taktiež aj v čarodejníckej epizóde. Odhalíme niečo poriadne prekvapujúce ohľadom jej minulosti. Je démonka a dozvieme sa veľa o démonoch a ako sa démonmi stali. Bela sa objaví v epizóde so snami, v ktorej si Sam a Dean vezmú drogu, po ktorej sa môžu dostať do snov iných ľudí. Väčšinu času tak strávime v Bobbyho snoch, Deanových snoch...


TV Guide: Zdá sa, že Vaši fanúšikovia neznášajú každú ženu, ktorá sa v seriáli objaví. Budú nejaké?

Eric Kripke: Moji fanúšikovia sú starostlivá partička. Dúfam, že si ich postupne získavame. Minulý rok mali také problémy s postavou Jo. A medzi nami, myslel som si, že postava, ako bola jej, nebude fungovať. Tento rok zbožňujem obe dievčatá a obe postavy. Sú veľmi zaujímavé a priniesli niečo odlišné.


TV Guide: Musím sa Vás spýtať na neplnoleté pitie Katie Cassidy (Ruby), zatknutie, klamanie polícii. Malo to nejaký vplyv na seriál?

Eric Kripke: Nemám na to čo povedať. Vôbec to seriál neovplyvnilo.


TV Guide: Plánujete o Deanovej budúcnosti rozhodnúť túto sériu? Pokiaľ to, samozrejme, štrajk dovolí.

Eric Kripke: Máme dejovú líniu, ktorú sme vytvorili dopredu. To, či Dean pôjde do pekla a čo sa prihodí Samovi, sa dohromady vyhrotí veľmi prekvapujúcim a uspokojivým spôsobom. Pokiaľ budeme mať celú sériu, Deanov čas nadíde a s určitosťou zodpovieme, za aký tím bude Sam bojovať. Pokiaľ budeme mať len polovičnú sériu, zostaňte verní a očakávajte štvrtú sériu. Takže sme nadšení z tohto príbehu a dúfame, že ho budeme môcť vyrozprávať tento rok.


TV Guide: Na aké epizódy sa môžeme tešiť po štrajku?

Eric Kripke: Je tam jedna zábavná. Znova sa v nej objavia the Hellhounds, vynaliezaví lovci duchov z prvej série. Celá epizóda bude o ich reality show a je natáčaná štýlom obyčajnej kamery, niečo ako Blair Witch. Ako keď Akty X vytvorili svoju epizódu s názvom Cops. Je to náš láskyplný prejav úcty Lovcom duchom v Sci Fi.


copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist