Interviews

Jensen Ackles zo seriálu Supernatural navštívil Austráliu počas nedávneho štrajku amerických scenáristov a porozprával sa s TV WEEK.


Čo si robil cez svoju pauzu počas štrajku scenáristov?

Jensen: Strávil som nejaký čas doma v Texase so svojou rodinou a iba relaxoval. Je skvelé, keď prídeš domov a nemusíš robiť nič iné, len ležať na gauči. Mama sa postará o všetko, vieš? To je vždy nádherné. A bol som aj v mojom dome v LA, ktorý nikdy nevidím, pretože show sa natáča vo Vancouri. No a tak som sa tam vrátil, vieš, upratať ten dom.Poutieral si prach?

Jensen: Samozrejme. Poutieral som prach. Polial kvety.Ostáva tvoj dom prázdny alebo ho prenajímaš?

Jensen: Ostáva prázdny, takže je to trocha depresívne, občas, keď sa vrátim domov. Ale snažím sa dostať späť tak často, ako je to možné, aby som udržal miesto obyvateľné.Na trocha serióznejšiu notu, ako je možné, že Dean a Sam si nikdy nedávajú dole tričká? Flákajú sa po motelových izbách, ale nikdy si nedajú sprchu, neoperú … to sú také prasatá alebo čo?

Jensen: Hej smrdia ako kravské lajná. Prežívame v našom aute, takže smrdíme ako sračky. A ja môžem potvrdiť, že Jared smrdí ako sračky po väčšinu času. (pozn. prekladateľa: ospravedlňujem sa za trocha tvrdé slova, ale on to tak nejako povedal.)Žijú Sam a Dean stále hlavne na kradnutých kreditkách a tak ďalej?

Jensen: Z väčšej časti áno. Dean je tak trocha biliardový žralok a tiež trocha gamblér. Neukazuje to po celý čas, ale je definitívne vyjadrené, že tam sú pokerové hry a biliardové zápasy, v ktorých môžu vyhrať nejaké peniaze. A kto vie? Dean je promiskuitný typ chlapa, takže kto vie, ako zháňa peňažné prostriedky, ktoré používajú?Dean je stále a Sam nikdy. Bolo to rázne rozhodnutie alebo sa to vyvinulo v priebehu času?

Jensen: To sa čiastočne stalo náhodou a vlastne ma mrzí, že sa to stalo. Cítim sa za to plne zodpovedný, pretože v prvej sérii kvôli nejakému hlúpemu dôvodu tam bol tanier plný jedla a ja som si myslel, že by mohlo byt vtipné, ak by som ho začal jesť. Ono to bolo vtipné a scenáristi si to zamilovali, takže teraz Dean je po celý čas.Vypľúvaš potom to jedlo?

Jensen: Väčšinou nemôžem, pretože jem jeden kúsok a scéna pokračuje a ja musím jesť ďalší a tak to niekam speje. Nie je to o tom, že jem, zasmejem sa a potom to vypľuvnem ako v reklame. Mame dialóg, ktorý musíme prehovoriť, takže väčšinou sa to dostane až do brucha.Musíš na sebe pracovať oveľa viac, aby si to spálil?

Jensen: Nie, nejem tony, ale určíte muším stráviť extra 20 minút na bežiacom pase.Aká bola tvoja najobľúbenejšia epizóda vôbec?

Jensen: To je ťažká otázka - je ich veľa dobrých.Ja milujem ten Rashomonský štýl, kde Sam a Dean hovoria príbeh z ich vlastnej perspektívy. To bolo ozaj vtipné…

Jensen: "Tall Tales"? Hej, ten bol dobrý. A "Hollywood Babylon", kde Dean dostane prácu osobného asistenta na scéne. To je to, čo milujem na tejto show - každá epizóda je iná. Ide to hore a dole, je to smiešne a smutné. Je to strašidelné aj bezstarostné.Máš niekedy nočné mory?

Jensen: Nie. Mám ich dokonca menej teraz, pretože sa vyrovnávam s týmito vecami na dennom poriadku a nemá to na mňa viac žiaden efekt.Teraz, keď sa potvrdilo, že ľudia môžu uniknúť z pekla, myslíš, že Dean tam vlastne pôjde a Sam bude musieť zosnovať plán, ako ho dostať von?

Jensen: Je to možné. Všetko je možné. Ja som nad tým ešte vlastne nerozmýšľal.Čo je vec, ktorá najviac prekročila všetky medze, ktorú si čítal alebo počul o sebe?

Jensen: Že som bol ženatý s nejakým dievčaťom. To je smiešne na práci v show ako je táto, pretože fanúšikovia sú veľmi ochranní. Ak je niečo napísané na internete, je úžasné, ako rýchlo to fanúšikovia vedia napadnúť a skontrolovať a napísať, "Nie, to nie je správne. Nepíš to." Alebo tak nejako. Ale bola to čiastočne dlhá doba, počas ktorej sa ľudia hádali o tom, či som ženatý s dievčaťom, o ktorom som nikdy nepočul. To bolo trochu bizarné. Bola to diskusia trvajúca okolo roku o tom, či som alebo nie som ženatý s dievčaťom, ktoré som nikdy nestretol.Je pravda, že ťa prenasleduje dav dievčat?

Jensen: Nie, tie iste nie.Oh, takže je to niekoľko davov dievčat?

Jensen: Nie, o tom neviem. Ak áno, tak sú ako Navy Seals, pretože ich nevidím.Myslíš, že dôvod, pre ktorý boli tak neoblomné ohľadom toho, že nie si ženatý, bol ten, že stále dúfali, že si slobodný?

Jensen: Neviem. Možno premýšľaš o týchto veciach ako tínedžerský idol, ale je to vtipné - väčšina členov z nášho publika, ktorý sú fanúšikovia show, sú staršie ženy, ktoré sú už vydaté.Myslím, že pár mladých dievčat by sa našlo...

Jensen: Možno, ale nie je to kompletne viazané s touto demografiou.No, ak by si Sam a Dean dali o trocha častejšie dole tričká….

Jensen: Prečo by to robili? Nepodporuje to príbeh ani trochu.Oh, príbeh, nepríbeh…

Jensen: No to je pravda.Máš priateľku?

Jensen: Áno, mám vzťah.Je herečka?

Jensen: Áno. Je to dobré, pretože obaja rozumieme rozvrhom a kladom a záporom práce v priemysle ako tento. Je skvelé mať najlepšieho priateľa.Býva v LA?

Jensen: Áno. Pravé teraz je v lietadle - bola tu so mnou.Stretli ste sa počas práce?

Jensen: Nie, boli sme najprv priatelia.Je to pre teba ťažké byť väčšinu čašu v Kanade?

Jensen: Môže byť. Môže to napnúť nielen romanticky vzťah, ale tiež priateľstvá a rodinné putá. Nie je to tak, že by títo ľudia šli niekam, ale ty stratíš kontakt s nimi. A preto to stojí extra námahu udržať tieto priateľstvá nažive. Takže sa snažím dostať späť do LA tak často, ako je to možné, aby som mohol vidieť tvárou tvár mojich priateľov, objať ich a spýtať sa " Ako sa, dopekla, máš?"Plus, máš všetko to upratovanie na práci...

Jensen: To je pravda.Je Jared niekedy naštvaný, že on je ten vážny?

Jensen: A ja som šašo?Hej…

Jensen: To si nemyslím. [smiech]. Myslím, že je absolútne v pohode s tým, že si robím po celý čas srandu sám zo seba.Ale vo väčšine prípadov musí viac - menej začať vtipy, ktoré ty dokončíš, a to môže byť ťažké. Na tebe sa všetci smejú…

Jensen: Áno, ale v každom dobrom due je vážny muž rovnako dôležitý ako komik. Pozri sa na Abbotta a Costella a na niektoré skvelé veselohry - sú potrebné obe tieto postavy alebo to skrátka nefunguje. A myslím, že čo robíme on i ja dobre, je, že to môžme dostať zo seba spoločne. Veľmi dobre využívame jeden druhého a čo ešte môžem povedať? Jared je skvelý vážny muž.Máš nejaké ambície ohľadom strieborného plátna?

Jensen: Som trocha zaneprázdnený práve teraz so show…Po vlastných stopách?

Jensen: Po vlastných stopách, absolútne. Neočakávam úspech cez jednu noc alebo byť hlavnou postavou najväčších trhákov. Čo ja rad robím, je dostať sa na pľac s ľuďmi, ktorých si vážim a obdivujem, a učiť sa od nich alebo nechať seba samého rásť s postavami namiesto získania role a snaženia sa vžiť s postavou za mesiac. Byť súčasťou natáčania filmu, ktorý má úžasného režiséra a sledovať, ako režíruje ostatných -dať mi malú rolu vo filme a jednu scénu s DeNirom alebo…Ktorý je na vrchole tvojho zoznamu?

Jensen: Je ich tak veľa. Napríklad filmy ako No Country For Old Men (Táto krajina nie je pre starých) - to je fenomenálny film. There Will Be Blood (Čierna krv) a filmy, kde ľudia ozaj niečo robia, kde vytvárajú umelecké filmy a rozprávajú príbeh z brilantnej perspektívy - to sú typy filmov, akých súčasťou by som rád bol. Samozrejme, veľké senzácie ako Transformers a podobné veci - tu by bolo rovnako úžasné byť ich súčasťou. Ak dokážeš udržať v rovnováhe tieto veľké akčné filmy so skutočne ohromným príbehom ako Juno alebo… to je, čo sa ja snažím robiť. Rozprávať ozaj dobrý príbeh a urobiť ho vzrušujúci pre ľudí na pozeranie.No, robíš akciu, humor…mohol by si mať kariéru typu Bruce Willis.

Jensen: Bol by som veľmi šťastný mať kariéru aj odlišnú ako Bruce Willis.V čom si podobný Deanovi a v čom si odlišný?

Jensen: Neviem. Na začiatku som sa snažil dať do postavy veľa zo seba, pretože som stále hľadal jej charakter, ale ako roky plynuli, tak sa postava vyvíjala a Dean si definitívne vytvoril vlastnú osobnosť. Je určite samostatnou postavou. Takže je to pekné vkráčať na scénu a obliecť sa do jeho šiat.Ktoré sú tak odlišné….[ Jensen má na sebe westernové tričko na Deanov štýl]

Jensen: Nie celkom. [smiech] Ale oblečieš si bundu a zazipsuješ sa, zoženieš si super auto a si pripravený vyraziť. Dean ma taký ten regeneračne hrdý typ zmýšľania. Pravdepodobne nie som až tak strelený ako on, ale tiež zdieľame oveľa viac kvalít, ako si môžeš myslieť.Ako je možné, že všetky tie zapadakovské motely, v ktorých ostávate, majú prístup k bezdrôtovému internetu? Môžem vám uveriť démonov a všetko okolo toho, no určíte vám nezožierem motely s bezdrôtovým internetom…

Jensen: To je veľmi dobrá otázka. Vieš, rád by som niekde našiel motel, ktorý by vo vnútri vyzeral ako niektoré z našich. Všetky motelové miesta sú vybudované a grafické oddelenie a ľudia na dekoráciu natáčajúceho miesta sú totálne balistickí ohľadom týchto motelov.Sú úžasné…

Jensen: To je jediná sloboda, ktorú im televízia a autori a vlastne všetci dajú, takže sa idú zblázniť okolo motelov. Iba mimo záznam, Jerry Wanek, ktorý tomu všetkému velí, je kreatívne zviera. On a ja sme spolu pracovali na Dark Angelovi a pľace, ktoré on vytvára, sú fenomenálne. Vždy som vzrušený v deň natáčania v moteli, pretože prídem tam a pomyslím si: " Ok, čo spravil Jerry v tejto epizóde?" A je to vždy pôsobivé a vždy to má bezdrôtový internet. Proste nádhera.No zrejme žiadne kúpeľne…

Jensen: Majú kúpeľne.Ale vy chlapci sa nikdy nesprchujete...

Jensen: V jednej z nasledujúcich epizód som v sprche.Vážne? Bolo načase. Takže v podstate raz za rok sa Dean osprchuje a potom môže ísť do pekla?

Jensen: Hej, zistil som, že chcem byt čistý, keď pôjdem v ústrety mojej smrti. To je úctyhodné.Preklad: dion-fortune


copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist