Interviews

Tvorca Supernaturalu Eric Kripke: Dean žije!

Nielenže tvorca Supernaturalu Eric Kripke potvrdil, že Dean Winchester žije, hoci to nie je pre neho veľmi príjemné, keďže je v pekle, ale taktiež prezradil, akú budúcnosť plánuje pre utrápených bratov Winchesterovcov.


TVGuide.com: Neklamal si, keď si tvrdil, že dúfaš, že svojich fanúšikov poriadne naštveš a celé leto budú plní obáv.

Eric Kripke: (smiech) Bol to zábavný spôsob, ako túto sériu ukončiť. Dean visiaci v strede niečoho, čo vyzerá ako niekoľko tisícok kilometrov dlhá pavučina z reťazou. Niečo ako M.C.Escher a Hellraiser dokopy.


TVGuide.com: Prečo si Deana poslal do pekla?

Eric Kripke: Každý očakával, že bude Dean zachránený a to je dostatočný dôvod na to, poslať ho do pekla. Taktiež to je však svojím spôsobom odrazový mostík pre Deana. Najskôr musíme podniknúť obrovské kroky, ktoré spôsobia radikálnu zmenu postáv, ktorá ich pošle iným smerom. Takže to, čo Dean zažil v pekle, ako aj to, ako sa dostal von, sa stane prvotnou záležitosťou štvrtej série.


TVGuide.com: Takže bude nejaká scéna odohrávajúca sa v pekle?

Eric Kripke: Poviem to takto. Dean strávi v pekle oveľa viac času, než si každý zrejme myslí. Dean tam môže podľa bežného času stráviť šesť mesiacov, možno viac. Avšak podľa času, ktorý beží v pekle, ktovie, koľko rokov alebo desiatky rokov to môžu byť. (smiech) Nepoviem vám, ako sa dostane von, no ocitne sa v úplne inom svete. Veľa vecí sa zmenilo za tú dobu, čo bol preč a tak sa musí pripraviť na to, že jeho blízki žili dlhú dobu bez neho.


TVGuide.com: Je stále človek alebo...sčasti démon?

Eric Kripke: Trvá stovky rokov, kým sa z človeka stane démon. Dean ním nebude, ale v súvislosti s tým sa naskytne množstvo záhad. Keď sa Dean dostane z pekla, bude mať len útržky spomienok toho, čo tam všetko prežil, a to bude jedna zo záhad tejto série.


TVGuide.com: Keď už hovoríme o démonoch, vráti sa Ruby? A tiež nejaké nové postavy?

Eric Kripke: Ruby sa vráti a tiež predstavíme nové nadprirodzené kreatúry. Tiež chceme do seriálu vrátiť Steva Williamsa, starého zatrpknutého priekupníka Rufusa, ktorý bol lovcom.


Prejdime k jadru celého seriálu. Ako Deanov pobyt v pekle ovplyvní vzťah medzi bratmi?

Eric Kripke: Poriadne. Pomaličky budeme odhaľovať, čo všetko Dean v pekle zažil a to drasticky ovplyvní ich vzťah. Dean je v podstate niečo ako povojnový zajatec, ktorý sa vrátil domov z najhoršieho pekla, aké kedy zažil, a to doslovne. Ako by si sa len tak vrátil do starých koľají normálneho života, keď si zažil niečo tak hrozné? To bude jedným z jeho problémov. Ale nemajte strach, Dean aj naďalej zostane tým prefíkaným drsňákom, akým vždy bol.


TVGuide.com: A čo jeho užialený mladší brat Sam? Vo finále sme videli niečo ako súčasť jeho schopností pri boji s Lilith.

Eric Kripke: Poukázali sme na to, že je imúnny voči jej schopnostiam. Ohľadom toho máme v rukáve pripravených niekoľko zvratov. Sam tesne pred Deanovou smrťou Deanovi sľúbil, že sa nebude zaoberať svojimi schopnosťami v tom zmysle, že ich nebude objavovať. Po Deanovom návrate mu Sam povie: "Nešiel som tou cestou, pretože som ti to sľúbil." Avšak začneme sa zaoberať tým, či sú jeho slová skutočne pravdivé. Scenáristi doposiaľ neboli takto nadšení ohľadom nejakej série. Máme pripravených niekoľko vskutku vzrušujúcich zvratov.


TVGuide.com: Možno budú nadšení natoľko, že toto nebude vaša posledná séria?

Eric Kripke: Možno. Ale každú sériu píšete, akoby bola vašou poslednou a dúfate v to najlepšie.


copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist