Interviews

Premiéra piatej série sa blíži a tvorca seriálu Eric Kripke sa zdôveril so svojimi plánmi s Bohom, prezradil, ako bude vyzerať svet v roku 2014 a taktiež ako to napokon dopadlo s Castielom.


Máte Lucifera ako postavu. A čo Boh? Kde bol doteraz?

Eric Kripke: Viem, že to znie šialene, ale aj Boh sa v tejto sérii Supernaturalu objaví ako postava. Zmizol a práve preto sa anjeli chopili kormidla, no jeho návrat máme v pláne pravdepodobne tak ku koncu série. V súvislosti s ním sme sa dosť pobavili. Položili sme si totiž otázky typu: „Nuž, akú úlohu Boh zohrá v tomto všetkom?“ A potom sme sa začali smiať, pretože sme si spomenuli na Gossip Girl, ktorá tento problém nemá.


Ako Boh vstúpi do súboja?

Eric Kripke: Pozerajte.


Kto ho bude hrať? Alebo ju? (Prečo nie?)

Eric Kripke: Uvidíte.


Čo nám môžete prezradiť o Castielovi a jeho budúcnosti v seriáli? Neotočili sa mu anjeli chrbtom? Nebude na tom rovnako ako lovci?

Eric Kripke: Cass sa do seriálu vráti ako prenasledovaný utečenec. Nebo mu ide po krku. Nie je už taký mocný. V skratke, je v kaši. Čo je však najpodstatnejšie, sprevádza ho zaujímavá dejová línia. Keďže je teraz odrezaný od neba, čoraz viac sa dozvedá, ako byť človekom, čo vedie k príhodám, ktoré sú občas zábavné, občas smutné a dúfam, že aj oboje. Stále však vyzerá rovnako – kabát, kravata, Mishova tvár. Nemusíte sa báť.


Vrátia sa niektorí z lovcov na pomoc Samovi, Deanovi a Bobbymu? Ak áno, ktorí?

Eric Kripke: Máme v pláne vrátiť v podstate každého lovca, ktorý je bojaschopný. Apokalypsa sa blíži a ruku k dielu musí priložiť každý. Ellen, Jo a taktiež Chuck, hoci ten nie je v podstate lovcom. Veľmi rád vraciam postavy, s ktorými majú bratia spoločnú minulosť. Vznikajú z toho oveľa zaujímavejšie scény, teda, aspoň dúfam, že sú viac zaujímavé. Čo myslíte?


Ako sa bude apokalypsa vyvíjať v priebehu tejto série? Bude to doslova peklo na zemi?

Eric Kripke: Nuž, to je základom tejto série. Začalo to zle - zbrojenie Severnej Kórei, prasacia chrípka, hurikány ničiace mestá, och, počkať, to sa deje teraz, no ale vážne, začalo to zle a bude to ešte horšie. A veľkou otázkou zostáva, budú Sam s Deanom schopní zastaviť apokalypsu skôr, než sa planéta usmaží zaživa?


Čo uvidíme, keď sa v jednej z epizód ocitneme päť rokov v budúcnosti? Žartovali ste, keď ste na Comic Cone povedali, že bude Sarah Palinová (pozn. americká republikánska politička) prezidentkou? A ak nie, naráža to na spomínané peklo na zemi?

Eric Kripke: Nie, nežartovali sme, napokon, je to apokalypsa. Svet v roku 2014 je zaujímavo nepekné miesto. Vírus Croatoan z druhej série sa rozšíril do celého sveta, výsledkom čoho bude situácia pripomínajúca film O 28 dní. Lovci boli nútení ukryť sa v lesoch a ochrániť čo najviac vydesených ľudí, ktorí prežili. Keď sa s našimi hrdinami stretneme v budúcnosti, zistíme, že ich čas zmenil. Hlavne Castiela. No z tej lepšej stránky, Chuck s nimi žije v utečeneckom tábore a je stále taký neurotický.


Prezradíte nám niečo o Štyroch jazdcoch apokalypsy?

Eric Kripke: Nejazdia na koňoch, šoférujú mustangy. Prvého jazdca bude hrať Titus Welliver, úžasný herec zo seriálu Deadwood.


Uvidíme znova otca bratov Johna Winchestera? Ak áno, bude to v podaní niekoho iného ako veľmi vyťaženého Jeffreyho Deana Morgana?

Eric Kripke: Bude to buď Jeffrey alebo nikto. A áno, všetko závisí od zlúčenia jeho voľného času s naším natáčaním. Veľmi rád by som v tomto smere na niečom zapracoval, ak to bude možné.


Plánujete seriál ukončiť piatou sériou, ako ste často vraveli?

Eric Kripke: Na začiatku Supernaturalu som mal päťročný plán a až na pár zjavných výnimiek som sa ho držal. A teraz, keď som sa dostal takto ďaleko, mám pocit, že je najvyšší čas to ukončiť. Áno, piata séria prinesie koniec tejto dejovej línie. Nemáme v pláne ju naťahovať na šiestu sériu alebo nejakým spôsobom predlžovať. Chceme si byť istí, že to skončí so všetkou parádou. No aj keď sa táto dejová línia uzavrie, neznamená to, že ďalšia nemôže začať. Ak nás obnovia na šiestu sériu, prinesieme novú impozantnú dejovú líniu.


S takou obrovskou konkurenciou ako CSI, Fringe, Grey’s Anatomy sa stotožňujete so Samom a Deanom? Váš malinký seriál oproti ozrutám?

Eric Kripke: Áno. Vždy som si pripadal ako vrieskajúci japonský turista pod Godzillou a Mothrou. No úprimne, presne tak sa mi to páči. Je skvelé, keď od vás nikto nič neočakáva, pretože tak môžete vždy ľudí prekvapiť.


copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist