Interviews

Scenáristka druhej série projektu Greenlight stanice HBO Sera Gamle je v súčasnosti scenáristkou a producentkou seriálu Supernatural. Predtým písala pre krátky, ale kritikami dobre zhodnotený seriál Eyes televíznej stanice ABC. Taktiež píše poviedky a eseje a vedie svoj vlastný blog - VeryHotJews.com, na ktorom spolupracuje so Simonom Glickmanom. S návratom Supernaturalu a druhej polovici piatej (a možno poslednej?) série, sme sa spýtali Sery Gamble, či by bola ochotná odpovedať na zopár našich otázok a ona súhlasila; rozhovor bol robený prostredníctvom emailov. Vďaka patrí Sere za to, že súhlasila s nami spraviť tento rozhovor. Veľmi si to vážime. (administrátori z WinchesterBros.com)Objaví sa Boh v seriáli? Ak áno, máte už vybraného herca/herečku pre túto postavu?

Sera: Môžem vám povedať len toľko, že práve riešime dejovú líniu pre Boha, ale nechcem toho veľa vypustiť. Prepáčte!Sú štyria Archanjeli: Michael, Gabriel, Raphael a Uriel. Počuli sme o Michaelovi a videli sme Raphaela a Gabriela. Keďže Uriel nebol v Supernaturale predstavený ako Archanjel, objaví sa v seriáli štvrtý Archanjel?

Sera: Štvrtým Archanjelom je Lucifer.Plánovali ste od začiatku, že Trickster bude Gabriel?

Sera: Nuž, Trickster bol postavou v seriáli predtým, ako sme sa dostali k anjelom, takže, nie celkom. Vždy bolo našim plánom mať Gabriela ako „spiaceho“ Archanjela. Vedeli sme už od začiatku, že jeho príbeh bude o tom, ako je na zemi už tisíce rokov. Preberali sme množstvo spôsobov, ako by sme ho mohli predstaviť, ale vždy sme skončili pri verzii scény z „Changing Channels“, kde vysvetlil, že opustil nebo, keď sa ztrhla rodinná hádka. Potom sme si uvedomili, že nám do toho presne sedí Trickster – jeho osobnosť odzrkadľovala to, čo sme chceli pre Gabriela. Je neskutočne mocný a čo je najdôležitejšie, dlhý čas sa až divne snažil Samovi a Denovi vštiepiť dôležitú myšlienku.V tejto sérii ste už vrátili postavy Ellen, Jo a Rufusa, a podľa našich informácii sa Ash vracia v jednej z nasledujúcich epizód. Koho ešte vraciate naspäť?

Sera: Ako ste už pravdepodobne počuli, v nasledujúcej epizóde (5x13) sa objavia mladí John a Mary. Taktiež Anna. Pred koncom série máme v pláne vrátiť mnoho obľúbených postáv. Určite nebudem vymenovávať všetkých, ale budú sem patriť napríklad Zachriah, Trickster a Crowley.Už sme sa stretli s rodičmi Mary. Uvidíme na obrazovke aj Johnových?

Sera: V tejto sérii nie. Ale ak bude šiesta séria, vždy tu tá možnosť je.Objaví sa v tejto sérii viacero samostatných epizód? (na ktorých nie je závislá hlavná dejová línia, pozn.preklad.)

Sera: Naša ďalšia epizóda sa bude týkať výmeny tiel a je to dosť typická samostatná epizóda. Po nej nasleduje viacero epizód, ktoré sa týkajú prevažne apokalypsy a aj keď sa niektoré môžu zdať ako klasické epizódy o love, aj tie budú nakoniec obsahovať spojitosť s hlavným príbehom. Čím viac sa blížime ku koncu, tým ťažšie sa Apokalypsa ignoruje a pokiaľ ju máme, budeme ju využívať na vytváranie prípadov. Ukáže sa, že v Knihe Zjavenia (Book of Revelation) sa nachádza zopár zaujímavých príšer.Stá epizóda! Gratulujeme! Čo nám môžeš o tejto epizóde povedať?

Sera: Chceli sme, aby bola skutočne významná. Maximum, čo vám v tejto chvíli môžem povedať, je, že táto epizóda bude o Archanjelovi Michaelovi. V tejto epizóde vyvrie množstvo potláčaného napätia, ktoré uvidíte v predchádzajúcich epizódach. Dean sa bude správať tak, ako ste nikdy predtým nevideli. Rovnako Sam. Rovnako Castiel. Vlastne som skutočne hrdá na to, kam až sme Sama v tejto epizóde dostali. Trvalo nám sto epizód, kým sa naplno prejavilo, ako sa jeho správanie zmenilo voči Deanovi.Bude piata séria poslednou?

Sera: Neviem. Ďalšiu sériu ešte nemáme potvrdenú. Ale zatiaľ to vyzerá pozitívne.

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist