Interviews

Mark Pellegrino porozprával o svojej úlohe Lucifera v Supernaturale, čo si o tejto postave myslí a prečo má pocit, že mu je bližší práve Lucifer než jeho druhá rola Jacoba v seriáli Lost.Stvárňovať Diabla je úplne úžasné...

Mark: Áno, Diabol je úžasný (smiech). Je to ozaj zábava. Môžete robiť čokoľvek chcete a stále to bude dobré, pretože ste Satan (smiech).Ako sa dostávate do úlohy najväčšieho nepriateľa všetkých čias, ba čo viac, k jeho odlišnému predstavovaniu?

Mark: Po prvé, je to o tom nehľadieť na neho ako na zlého. Ako herec musíte konanie svojej postavy prispôsobiť hlavne sebe a myslím, že Diabol má skutočne obrovský potenciál. Keď sa nad tým zamyslíte, bol oddaným synom, ktorého zradil vlastný brat a otec. Je naštvaný a dožaduje sa spravodlivosti. Bol zradený kvôli bytostiam, ktoré pokladal za podradné a nehodné plánov jeho otca. Myslím, že žiadny človek sa nemôže stotožniť s pocitom, keď vás niekto zradí a vy sa dožadujete pomsty a spravodlivosti zároveň. Presne to podľa mňa dodáva jeho postave moc a morálnu silu než len klasické „som zlý“. Diabol chce zničiť ľudstvo a má na to sakramentsky dobrý dôvod (smiech).Vtipné to svojím spôsobom je, no vy zachovávate jeho neodmysliteľnú temnú stránku.

Mark: Samozrejme, pomsta nie je ani trochu pekná vec a taktiež vražedný hnev pociťovaný k toľkým ľudom. Na spôsobe, akým Satana predstavujú v seriáli je najzaujímavejšie to, že sa vlastne drží pri zemi, je úprimný, skromný a nekomplikovaný. Nevyužíva len slabiny, ale je aj úprimný a spravodlivý. Pokúša ľudí a všetko, čo im povie, dáva zmysel. Myslím, že je to veľmi zaujímavé stanovisko.Ako povedal Verbal Kint v "Zvyčajných podozrivých": "Najväčší trik, aký Diabol kedy predviedol, bolo presvedčiť svet, že neexistuje..."

Mark: Áno, samozrejme. Trik v hraní zlého, je nehrať zlého. Keď si spomenieme na niekoľkých ľudí z histórie, väčšina si myslela, že bojuje za dobro. Hitler si tiež myslel, že koná dobro. Nedávno som čítal knihu o súdení čarodejníc v Salame. Myslím, že ani jeden jediný sudca z tých, ktorí zabili 19 ľudí a 150 uväznili, ani len na malú chvíľu nezapochyboval, že koná Božiu prácu.Samozrejme, že nie. Ako herec sa dostávate do zaujímavých psychologických výziev ako Diabol. Jeho postava je zlo, no zároveň veľký pokušiteľ. Každý z nás má túto stránku.

Mark: Určite! Myslím, že Satan pristupuje k ľudom z tej stránky, z ktorej niet úniku...z osobnej stránky. Žijete vo svete a ste človekom, takže máte určité charakteristické vlastnosti, ktoré môže Diabol zneužiť - ambícia, túžba, žiadostivosť a všetky tie pôžitkárske pocity, ktoré nás poháňajú. Nie sú úplné negatívne, no ak sú zle nasmerované, môžu byť.Skúšali ste si vyhľadať predchádzajúce stvárnenia Diabla? Ako ste vytvorili toho vášho?

Mark: Nie, rád objavujem svoje roly. Mal som však šťastie, že ako študent histórie a filozofie som čítal Bibliu niekoľkokrát a tiež aj Enochovu knihu, ktorá je o padlých anjeloch. Mal som v mytológii menší náskok pred ostatnými. Rozhodne to bolo pre mňa plus. V seriáli sa vybrali cestou, kde pôsobí viac ľudsky než ako niečo nadprirodzené a nedotknuteľné.A čo seriál Lost?

Mark: Som strašne nadšený. Mám pocit, akoby moja televízna kariéra bola postavená na určitej dynamike. V jednom seriáli stvárňujem Boha a v druhom Lucifera. Minimálne mi to tak pripadá. Jacob pôsobí ako taký poloboh alebo niečo ako anjel. Tvorcovia seriálu Lost sú však samé prekvapenie. Zopár epizód Lostu som už natočil, ale ktovie, ako to napokon dopadne. Práve vo chvíli, keď si myslíte, že ste na tom takto, skončíte niekde úplne inde. Je to skvelý seriál. Divoký a zároveň upokojujúci. Avšak rola Satana pôsobí viac zaujímavejšie a sám Satan mi pripadá dosiahnuteľnejší a prístupnejší než Jacob. Neviem, čo to o mne prezrádza (smiech). Jacob pôsobí kľudne, vyrovnane a rozhľadene. Je úplne iný než ja. Lucifer mi je takým veľmi zvláštnym spôsobom bližší (smiech).Počúvate niekedy hudbu, aby ste sa dostali do svojej postavy?

Mark: Nikdy som si nezostavil zoznam piesní, ktoré sa týkali konkrétnej postavy. Občas používam hudbu, aby som sa emocionálne naladil, je to jedna z mála vecí, ktoré dokáže. Hudba mi pomáha sa sústrediť a nevšímať si ten zmätok na pľaci. Pomáha mi viac sa otvoriť.

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist