Interviews

Mark Pellegrino porozprával o úlohe Jacoba a Lucifera, svojich hereckých idoloch a hereckých začiatkoch a tiež výučbe herectva, ktorej sa venuje.Our Prattville: Ahoj, Mark. Vďaka, že si si našiel čas na náš rozhovor, si jeden veľmi zaneprázdnený človek.

Mark: Áno, je obdobie tvorby pilotov a mám skutočne množstvo práce a behám po rôznych kastingoch.Our Prattville: Niečo zaujímavé?

Mark: Nuž, zopár projektov sa mi veľmi páči.Our Prattville: Momentálne účinkuješ v dvoch seriáloch, budeš mať čas ešte na niečo iné?

Mark: Deň má 24 hodín, pokúsim sa to nejako zorganizovať.Our Prattville: Zúčastnil si sa kastingu pre rolu Jacoba v seriáli Lost?

Mark: Áno, zúčastnil, hoci vtedy sa ešte postava volala Jason a nič z toho, čo bolo na kastingu použité sa následne nenatáčalo, takže to bolo celé zahalené tajomstvom.Our Prattville: Takže si spočiatku o svojej postave nevedel takmer nič?

Mark: Na kastingu som vôbec netušil, čo za postavu to bude, dozvedel som sa to až po príchode na ostrov.Our Prattville: Čo myslíš? Prečo sa Lost stal takým televíznym fenoménom?

Mark: (smiech) Nuž, z viacerých dôvodov. Po prvé, herecké prevedenie je veľmi, veľmi dobré, všetci herci sú úžasní. Príbeh je nejasný a komplikovaný a ľudia sa radi snažia vyriešiť hádanku. Majú vždy o čom premýšľať, kým sa objavia ďalšie odhalenia.Our Prattville: Je Jacob správca ostrova?

Mark: Možno áno, možno nie. To je informácia, ktorú nemôžem prezradiť, ale čoskoro sa ju dozviete.Our Prattville: Takže čoskoro zistíme, kto alebo čo je Jacob zač?

Mark: Áno, čoskoro sa to dozviete. Ale viete, aj keď to vidíte, zamýšľate sa nad tým, či to tak aj skutočne je. Tvorcovia majú sklon navádzať vás istým smerom, ktorý sa však zrazu úplne zmení.Our Prattville: To teda majú. Myslíte si, že ste niečomu konečne prišli na koreň, no neskôr vysvitne, že je to úplne inak.

Mark: Presne tak.Our Prattville: Vedel si, že sa vrátiš pre šiestu sériu?

Mark: Mal som taký pocit, no istý som si bol až pár mesiacov dozadu, keď mi povedali, že sa ma chystajú vrátiť.Teraz stvárňuješ v seriáli Supernatural Diabla, ktorý bol čerstvo vypustený na slobodu. (smiech)

Mark: (smiech) Čerstvo vypustený na slobodu a pripravený planétu usmažiť zaživa.Our Prattville: Ako sa do tej úlohy dostávaš?

Mark: Nuž, myslím, že vec sa má tak, že Luciferov problém je veľmi ľudský. Takže o ňom nemusím myslieť ako o niečom nesmrteľnom a nadprirodzenom, ale o niekom, kto má typické ľudské problémy, a tie pre mňa predstavujú zradenie vlastným otcom a bratom, ktorého veľmi obdivoval. Bol zradený...obetovaný a chce pomstu. Takže si myslím, že je to čisto typický ľudský problém, s ktorým sa môže stotožniť každý.Our Prattville: Lucifer sa čoskoro stretne zoči voči Winchesterovcom.

Mark: Využije ich, aby dosiahol svoje. Využije ich na dosiahnutie pomsty pre otca a brata. Myslím, že sa medzi bratmi schyľuje k búrke.Our Prattville: Hranie ktorej postavy si viac užívaš? Jacoba alebo Lucifera?

Mark: (smiech) Božínku, oni sú takí rozdielni. Skutočne si užívam hranie Lucifera, pretože dostávam množstvo priestoru na jeho stvárnenie. Páči sa mi, že ho zobrazujú ako úprimnú a jednoduchú postavu. Môžem ho tak rozvíjať rôznymi smermi.Our Prattville: Takže si hranie Lucifera užívaš a niečo viac?

Mark: (smiech) Musím povedať, že si hranie Lucifera užívam strašne. Jacob je pre mňa stále taká záhada, mytológia okolo neho je pre mňa zahalená rúškom tajomstva, zatiaľ čo mytológia Lucifera je všeobecne známa a zakorenená v našej kultúre. Takže ešte neviem presne. U Jacoba vychádzam len z toho, čo zatiaľ viem.Our Prattville: Poznal si niektorý z týchto dvoch seriálov skôr, kým si v nich začal hrať?

Mark: Nie, nemám čas na sledovanie televízie. Moja manželka si všetko nahráva a akékoľvek informácie dostávam od nej.Our Prattville: Robíš si niektoré zo svojich kaskadérskych kúskov sám?

Mark: Áno, bojovanie a podobné veci, no pády či zrážky v autách už nie.Our Prattville: Máš za sebou skutočne pôsobivú televíznu kariéru. Užívaš si viac hranie zloducha alebo povedzme policajta v „Myšlienkach zločinca“?

Mark: (smiech) Nuž, viete, policajti v „Myšlienkach zločinca“ sú zložitejší. Obdivujem tých hercov za ich pamäťový rozsah. Musia toho toľko povedať, zatiaľ čo zloduch je aktívny a robí veci a ako zloduch si musím oveľa menej pamätať. A to sa mi páči, ako aj to, že pri zloduchovi môžete pracovať s jeho osobnosťou.Our Prattville: Aká bola tvoja prvá profesionálna herecká úloha?

Mark: Božínku, myslím, že mojou prvou úlohou bol film „Osudná droga“ s Whoopi Goldbergovou a Samom Elliottom, ktorý režíroval Tom Holland. Nikdy predtým som nikde nehral a myslím, že to tam aj vidno. (smiech)Our Prattville: Bol si aj v titulkoch?

Mark: Áno a meno mojej postavy bolo Frankenstein. Hral som osobného strážcu drogového dílera alebo také niečo. Mal som kratučký dialóg v podobe jednej či dvoch viet s Bradom Dourifom, ktorého som vtedy strašne obdivoval. V „Prelete nad kukučím hniezdom“ bol úžasný. Nanešťastie som vtedy nebol v herectve skúsený, no robil som, čo som mohol.Our Prattville: Televízia a filmy sú také rozdielne. Preferuješ hranie v seriáloch alebo filmoch?

Mark: Áno, máš pravdu, sú rozdielne a každý jeden z nich má svoje výhody. V televízii získaš obrovské skúsenosti, pretože počas roku musíš naštudovať obrovské množstvo scenára a niečo na tom bude. Veď vieš, neustála práca v jednom kole. No nevýhodou je, že v seriáli nemôžeš ísť tak do hĺbky, ako tomu je pri filme, kde máš viac času.Our Prattville: Myslíš, že kvalita seriálov sa príchodom seriálov ako Grey’s Anatomy či Lost oproti minulým rokom zlepšila?

Mark: Och, áno, rozhodne a nie je to len špeciálnymi efektmi. Myslím, že dejové línie sú viac zložitejšie, postavy sú komplikovanejšie a nie len čierne či biele, takže aj vaši hrdinovia majú svoje chyby a problémy, ktoré sa stávajú súčasťou dejovej línie a robia príbeh zaujímavejším.

Myslím, že aj herectvo je oveľa kvalitnejšie, viac prirodzené a skutočné. Ľudia sú zvyknutí, že im pred tvárou mávajú kamerami a cítia sa v tom viac doma. Konkurencia je momentálne veľmi vysoká a to dokáže viesť k skvelým výkonom a vyššej kvalite.Our Prattville: Myslím, že aj cenzúra už nie je taká prísna ako kedysi.

Mark: Áno, pretože príchod káblovej televízie posunul hranice pre každého. A, napokon, myslím, že najväčšou cenzúrou je človek sediaci v obývačke, ktorý môže televíziu kedykoľvek vypnúť.Our Prattville: Čo ťa viedlo k tomu, aby si sa stal hercom?

Mark: Dievčatá, moc, peniaze...veď vieš, všetky tie veci, ktoré mladý herec nemá. (smiech) Myslím, že práve to ma k tomu viedlo, pretože som sa chcel stať morským biológom a tak nejako som do toho spadol. Pomyslel som, že by to mohlo byť super.

Potom som natrafil na hereckú školu Playhouse West a tam na učiteľa herectva Boba Carnegiea, ktorý je blízky priateľ Sandy Meisnerovej, ktorá mala v škole veľké postavenie, a ja som sa do toho tak zažral a zbavil sa akýchkoľvek motivácií, až sa z toho stalo len niečo, v čom som sa chcel neustále zlepšovať.Our Prattville: Mal si nejakých idolov, keď si bol mladší?

Mark: Môj Bože, áno, rôznych. Marlon Brando je jeden z mojich najväčších idolov. Jeho sledovaním ma ničil niekoľko rokov (smiech), pretože bol taký úžasný, vynikajúci a taký nedotknuteľný. Bol som ním úplne unesený. Taktiež zbožňujem Roberta Duvalla. Rokmi je čoraz lepší a lepší. Zo súčasných sa mi páči množstvo hercov...Philip Seymour Hoffman je môj obľúbenec. Anthonyho Hopkinsa som uctieval roky rokúce. Meryl Streep, môj Bože, milujem ju. Je množstvo hercov, od ktorých sa môžete učiť.Our Prattville: Paul Newman bol taktiež úžasný.

Mark: Áno, bol jedným z tých vzácnych fenoménov, ktorí boli nielenže skvelí herci, ale aj osobnosti.Our Prattville: Taktiež sa venuješ výučbe herectva.

Mark: Áno, už to bude tak dvanásť či trinásť rokov.Our Prattville: Mal si nejakých slávnych študentov?

Mark: Nuž, na hodine som pracoval so slávnymi ľuďmi. Oni technicky neboli mojimi študentmi, ale buď som s nimi pracoval na scénach, alebo som viedol hodinu a pomáhal režírovať scény, v ktorých pôsobili. Ashley Juddová a ja sme spolu pôsobili v scénach alebo ona pôsobila v scénach, ktoré som viedol. A taktiež aj James Franco.Our Prattville: Vyučuješ nejaký konkrétny spôsob herectva?

Mark: Áno, herectvo, ktoré vyučujeme sa nazýva Meisnerova metóda a jej tvorcom je Konštantín Stanislavski. Keď sa táto metóda dostala do Ameriky, rozdelila sa na niekoľko rôznych oblastí.

Group Theatre priviedlo túto metódu do Ameriky a potom sa s ňou oboznámila Stella Adlerová, Lee Strasberg a Sandy Meisnerová, ktorí si potom otvorili svoje vlastné školy. Sandy sa zamerala na počúvanie a dostanie sa do momentu. Túto metódu využíva Duvall, Jon Voight a množstvo ďalších skvelých hercov.Our Prattville: Čo rád robievaš počas tých vzácnych chvíľ, keď nemusíš pracovať?

Mark: Rád čítam knihy, hlavne americkú históriu, no ani novely neodmietnem. Rád trávim čas so svojimi psami a mojou rodinou a len relaxujem a snažím sa oddýchnuť si.


copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist