Interviews

SFX Magazine October 2006
preložila: Nicol Leoraine


>>>Supernatural? Super strašidelné? Super sexy? Alebo možno všetky tri ? Thomasina Gibson to dá dohromady s dvomi démonov - vymetajúcimi, duchov - chytajúcimi chlapcami Winchestrovými...O čom to je:

Bratia Sam a Dean Winchester bojujú s duchmi, škriatkami a príšerami z druhého sveta v nádeji, že nájdu démona, ktorý zabil ich matku.


Kto v tom hrá:

Jared Padalecki, Jensen Ackles


Horúce téma:

Prežijú Winchesterovci ich nehodu v aute a zachránia svojho otca?


Bude seriál naďalej zložený zo samostatných dielov alebo sa bude točiť okolo hlavnej zápletky?:

"Model prvej série ako aj tejto je vlastne prvá séria Aktov X, kde sa mytológia držala v pozadí a potom ku koncu série sa začala rozvíjať do hlavnej zápletky. Je jasné, že musíme divákom poskytnúť čosi z hlavnej zápletky v prvých pár dieloch na začiatku série. Začíname presne tam, kde sme skončili na konci minulej série, v pokračujúcej akcii, v zmysle, čo sa stalo na konci série vo finále. Preskúmame osudy chlapcov Winchesterových a ich otca a keď sa kapitola skončí, vrátime sa k samostatným epizódam. Pravdepodobne pridáme rovnaké množstvo hlavnej zápletky ako v minulej sérii, nie viac.


Užijú si Winchesterovci nejakú akciu s dievčatami?

"Bude tu jasná príležitosť pre jedného alebo aj oboch bratov k nejakej romantickej zápletke v tejto sérii."


Čo iné je nové pre túto sériu?

"Budú tu nové prvky mytológie, ktoré rozšíria svet tohto seriálu. Vždy sme chceli preskúmať širší svet, ostatných lovcov, ktorí sú tam vonku a iné postavy, ktoré spolupracovali s ich otcom. Chceme vidieť viac pravidelne sa objavujúcich postáv. Chceme, aby sa chlapci mohli vracať na určité miesta a stretnúť tam zase tie isté postavy, znova a znova. Objavia sa na miestach, kde sú aj ostatní lovci, kde sa stretávajú."

------------------------------------------------------------------------------------------

Pamätáte sa na tvrdenie ITV 2, že "Strašidelné sa stalo sexy"? Zoznámte sa s ľuďmi, čo sú za to zodpovední - Jensen Ackles a Jared Padalecki, alias estrogen - štekliaci zabijaci démonov Sam a Dean Winchesteroví v televíznom, strašidelnom festivale Supernatural. Napchajú sa do izby ako prerastené štence, ich doberanie a vzájomná podpora odráža súrodenecký vzťah chlapcov Winchesterovcov. Vyzerá to tak, že strašidelné sa práve stalo tiež oneskorené - meškajú dvadsať minút a poriadne sa ospravedlňujú...


JA (Jensen Ackles)"Meškáme, pretože on (ukáže na Jareda) sa zabával dlho do noci a očividne zaspal v sprche."
JP (Jared Padalecki)"Nemohol som predsa ísť na interview bez sprchy."
JA"Iste... ale ty si tam vždy celé hodiny. Čo tam robíš?!
JP"Je na mne dosť čo umývať, okej?"


Očividná otázka: zažil niektorí z vás skutočné stretnutie s niečím nadprirodzeným?

JA"Vždy som tvrdil, že som skôr realista, takže rád verím, že je tu nejaké logické vysvetlenie pre tento druh vecí. Hoci teraz, po roku natáčania tohto seriálu, si nie som celkom istý. V mojej mysli je veľa otázok o týchto veciach.
JP"To isté platí aj u mňa. Mal som zvláštne zážitky, pri ktorých vravíte: "Pre toto nie je žiadne vysvetlenie...","Toto sa nemohlo stať...", "Hej, to je asi len vietor..." Mám kamoša, ktorý je typický Texasan. Niečo ako kľudný, nenápadný chlapík, ktorého nič nerozhodí a ktorý nerád prejavuje slabosť a spomínam si ako sa raz objavil, klopajúc na moje dvere vo dve hodiny v noci a choval sa asi takto: "Chlape! V mojom dome straší. Môžem prespať tu? O dva týždne neskôr: " Okej, myslím, že to skúsim a vrátim sa domov. Bol vystrašený. Bol naozaj vystrašený. Cítil ako ho olizuje pes a počul ženský hlas a cítil ozajstný chlad. Nikdy predtým som nevidel nikoho tak vystrašeného. Bol celkom zraniteľný a zdesený."
JA"Myslím, že len práca na tejto show... zisťovanie, čo všetky tie veci znamenajú... ako chladné miesta alebo isté elektromagnetické vlny či praskajúce zvuky, tlmené svetlá a veci aké robíme na dennom poriadku. Toto sú veci, ktoré sú preskúmané scenáristami, takže teraz, keď ste v hotelovej izbe a zrazu ucítite ozajstný chlad a svetlá začnú blikať, je to ako "Ooookej! Kde je moja zbraň so soľou, keď ju potrebujem?"
JP"Oh, to mi pripomína, raz som sedel v našom dome s mojou mamou a otcom v Texase a bola tam veľká búrka a my sme boli vnútri a svetlá na sekundu zablikali... A ja som sa našiel, a toto je ozaj zahanbujúce, teda prichytil som sa ako vravím (nahodí hlboký, šeptajúci hlas) "Démon". A samozrejme oni sledujú seriál a pozreli sa na mňa a boli ako: "Oh, nie! Potrebuje dovolenku alebo niečo, aby som si prečistil hlavu." Je to príliš zažraté v mojej hlave."
JA"Hej, potrebuješ pauzu, chlape."


Boli ste vystavení hromade strašidelných vecí v Supernaturale, od desivých zakrádačov po oživlého strašiaka. Čo by vás dokázalo vystrašiť v skutočnom živote?

Očividná otázka: zažil niektorí z vás skutočné stretnutie s niečím nadprirodzeným?

JP(poriadne sa zasmeje) "Myslím že môžem kľudne povedať, že čokoľvek zo sveta Supernaturalu by ma dokázalo vyplašiť. Myslím tým, že možno najmenej strašidelnými vecami by boli tí chrobáci, pretože by som ich mohol len odohnať a myslieť si: "Oh, to je len šváb alebo niečo také..."
JA"Všetko s čím zápasíme je očividne len "akože" alebo je to počítačová grafika či chlapík v kostýme. Vieme, že to nie je skutočné ale v epizóde "Chrobáci" (Bugs) - to bolo skutočné na 100%. Boli sme v miestnosti ako je táto - sme vo vašej štandardnej dvojposteľovej stredne veľkej izbe - naplnenej 60 000 živými včelami s žihadlami a my sme na sebe nemali včelársku výstroj."
JA"Všetci kameramani a zvukári - boli v ochranných odevoch a tvárili sa ako: "Okej Jensen, Jared, je čas aby ste sa zjavili na scéne. A my sme tam vkráčali v bežnom oblečení. Na tom nebolo nič neskutočné ani nahrané."
JP"Spomínam si ako nám včelár vravel: "Oh, oni sú ozaj kľudné, to sú trúdy, naozaj obyčajné..."
JA"Nie sú agresívne..."
JP"...nie sú vôbec agresívne, len ich neudrite. Ale naše postavy s nimi bojujú, oháňajú sa... Takže sa len akože oženieme po včelách ?" A oni vravia: "No, len trocha mávajte rukami...". A ja vravím: "Keď zvolajú akcia, nebudem mávať rukami ako nejaká balerína. Budem vystrašený a budem biť okolo seba a oháňať sa a snažiť sa ich odohnať... Bolo to zábavné, ako sa príbeh včelára zmenil z chvíle, keď sme len preberali scenár k chvíli, keď sme mali naozaj natáčať, pretože v deň skutočného natáčania vravel: "Oh, oni začínajú byť nahnevané, uhm, sú pod príliš veľkým tlakom, pretože ich snímajú kamery a potom ich ten chlapík vysaje späť do tých malých škatúľ a potom to urobia znova. Myslím tým, ja by som bol tiež naštvaný, chlape. Bol by som ako: "Nevysávajte ma. Som naštvaný. Chcem niekoho pichnúť..."
JA"Položili tú veľkú plachtu na zem aj s tými škatuľami s tisíckami včiel, otvorili ich a potom tí dvaja včelári začali triasť s plachtou a včely pomaly vylietavali. Jared a ja sme len sedeli tam a nemôžem si spomenúť, kedy som naposledy skutočne cítil adrenalín v ústach ale moje srdce búšilo a bolo to ako..."
JP"...došľaka, ja to cítim. Idem robiť niečo iné."


Pomysleli ste si niekedy "Platia mi za toto dosť?

JA(mocný výbuch smiechu) "Nikdy nám neplatia dosť!"
JP"Vôbec nám neplatia dosť. Niekedy vtipkujeme s kaskadérmi, keď utŕžime modrinu na stehne či niečo také. Vravíme: "Nedostaneme príplatok za kaskadérsky kúsok ? Nedostaneme kaskadérsky prídavok k nášmu platu? Ale myslím si, že jeden z dôvodov prečo producenti najali práve nás bol, že vedeli že zvládneme fyzické nároky tejto práce."
JA"Vedeli sme, že Supernatural nie je len časovo ale aj fyzicky náročný seriál, takže ešte pred začatím prvej série sme skutočne strávili skoro šesť týždňov v posilňovni, každý deň sa pripravujúc na to, čo budeme robiť. Veci ako lekcie boxu a kickboxu, tréning a tak. Len sme dostávali naše telá do formy pre to, čo malo prísť. Vyplatilo sa to. Myslím tým, že ešte stále dokážeme chodiť po vlastných po prvej sérii..."
JP"Dúfajme, že zvládneme chôdzu po vlastných aj po druhej sérii."
JA"Jasne. Vojdeš do sprchy a zrazu si povieš (presvedčivo sykne) "Čo je toto ?" a zistíš, že máš novú modrinu, ktorú si nezbadal alebo ranu na chrbte ale obaja sme vyrástli pri športe a tak sme zvyknutí prísť domov trocha pomlátení."
JP"Oh, ja neviem. Ja osobne som sa domnieval, že budem hrať pekného chlapca a nie nechať do seba mlátiť..."


Prečo si myslíte, že sa Supernatural stal úspešným?

JA(ukáže na Jareda) "Asi kvôli nemu..."
JP"...asi kvôli mne! Nie, vážne, ja si myslím, že je to zábavný únik. Myslím, že je zábavné dostať dávku adrenalínu."
JA"Tiež si myslím, že ľudia reagujú na predošlé roky hlavných filmov hororového žánru. Myslím, že ľudia radi chodia do tmavých kín a nechajú sa vystrašiť. Je to len ďalšia z tých adrenalínových vecí, ako, že sa radi smejete a radi plačete a radi sa necháte vystrašiť a tiež si myslím, že náš seriál je jediný, ktorý skutočne ponúka všetky tieto možnosti. Je tu veľa iných seriálov o záhadách, ktoré vás nechajú zvedavých a istým spôsobom vystrašených ale nič na vás nevybafne a nevydesí vás (buchne si päsťou do dlane - Padalecki odpovie zvukom chrápania)... alebo vás neuspí. Takže, to nás oddeľuje od ostatných seriálov, ktoré sú z toho istého druhu a to je dôvod, prečo povzbudzujeme ľudí aby nás sledovali so zhasnutými svetlami."


Chceli by ste byť v Supernaturale ďalších desať rokov ako Mulder a Scullyová?

JA"My, ďalší Mulder a Scullyová - wow!"
JP"Kto bude Scullyová?"
JA"Teda, ja musím byť Mulder."
JP"Mne by nevadilo nasadiť si parochňu.!
JA"Nieee! Nie som si istý s tou parochňou, ale keby sme mohli ochutnať trocha toho ich úspechu a životnosti, to by bolo úžasné."


Čo prajete druhej sérii seriálu ?

JA"Len sa do toho dostať a skúšať veci, aby sme videli, čo funguje a čo nie. Prvá séria nám toho povedala dosť a poskytla nám dosť informácií, takže s druhou sériou by sme mali bežať na plnú paru po celý čas."
JP"Chcem, aby sme to udržali ozaj strašidelné. Chcem aby sme urobili všetko preto, aby to zostalo ozaj strašidelné."
JA"Vziať to na druhý stupeň."
JP"Aby som to sledoval spoza mojich rúk."

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist