Interviews

TV Zone Issue 2006
preložila: Nicol Leoraine


HAUNTED
HUNKHerec Jensen Ackles zdieľa svoje strašidelné zážitky z hrania duchov - ničiaceho brata v Supernaturale.


Supernatural je jeden z najstrašidelnejších seriálov v TV, každý týždeň prichádzajúci s novým démonom či vražednou príšerou, ale po rokoch sledovania hororových filmov si herec Jensen Ackles myslel, že je voči strašidlám imúnny. To bolo však len dovtedy, kým pre seriál nenatáčal epizódu v starom nepoužívanom psychiatrickom ústave...

"Tá epizóda, Asylum, sa skutočne natáčala v opustenom psychiatrickom ústave a bolo to tak strašidelné, že umelecké oddelenie tam už nemuselo nič upravovať," vraví. "Bola to obrovská päť poschodová budova, totálne opustená a nepoužívaná. Natáčali sme na treťom poschodí a keď nás zavolali na obed, celý štáb sa sunul dole k schodisku, tak som sa rozhodol vziať to skratkou zadným schodiskom. Takže som šiel dolu a všade bola totálna tma a bola tam tá dlhá, strašne dlhá chodba s malým svetlom na konci a bolo to fakt desivé. Trocha som zrýchlil krok a potom som začal utekať okolo všetkých tých izieb. Takže, to bolo trochu desivé. Všetky vlasy mi stáli dupkom."

Nieže by ho to donútilo k tomu, aby sa pred spaním pozrel do skrine či pod posteľ, hrajúc Deana Winchestera, jedného z dvoch bratov nasledujúcich v stopách svojho duchov loviaceho otca, ho len zanechalo s pocitom uznania voči ostatným strašidelným seriálom a filmom. A riskujúc, že bude znieť neskromne, verí že Supernatural sa drží lepšie než väčšina jeho konkurentov.

"Máte radi seriáli ako Lost, ktoré sa zaoberajú nevysvetleným, ale to je viac o záhadách, a potom máte tiež seriáli ako Invázia alebo Night Stalker, ktoré vás zanechajú s určitým pocitom záhadnosti. Pričom si myslím, že rozdiel je v tom, že náš seriál je ako hororový film na pokračovanie. Rovno vám ukážeme príšeru alebo démona a my ho zvládneme a to je strašidelné. My vás vydesíme, naproti tomu, aby sme vás nechali visieť, čakajúc na ďalší diel.

"Hororový žáner sa rozrástol vo filmovom priemysle," Ackles pokračuje, "a ja si myslím, že teraz sa to začína presúvať do televízie. Vždy tu boli seriáli ako Akta X a hoci aj starší seriál The Twilight Zone (Zóna súmraku), ktoré boli vždy veľmi, veľmi úspešné, ale ja si myslím, že so súčasným záujmom o hororové filmy sa vedúci snažia dostať to aj do televízie."

Ale zo všetkých seriálov, ktoré sa posledný rok snažili zaplniť toto miesto, to bol práve Supernatural ktorý uspel a vydobil si aj druhú sériu a Ackles si myslí, že okrem tej strašidelnej časti, druhá veľká výhoda tohto seriálu bol aj vzťah medzi bratmi Winchesterovcami.

"Jedna z vecí, na ktoré sme ozaj hrdý je to bratské pošťuchovanie," Ackles hovorí o svojej spolupráci so seriálovým bratom Jaredom Padalecki. "Vidíte ich doberať sa, hádať sa a znekľudnieť. Pracovali sme na tom, ale pracovať s Jaredom je ako pracovať s kamošom. Obaja sme kľuďasi, čo majú radi hudbu, filmy a občas si vyjdú na pivo a steak na konci dlhého dňa."


Čo robí ich priateľstvo na obrazovke ešte mimoriadnejšie je, že tí dvaja boli vybraní do hlavných úloh seriálu bez toho, aby ich šéfovia Warner Brothers vyskúšali spoločne. Padalecki predtým pracoval na seriáli The Gilmore Girls v úlohe Rorynho priateľa Deana, zatiaľ čo Jensen bol Jason Teague, miláčik Lany Langovej v Smalville, Jennin chlapec v Dawson's Creek a zlý chlapec Alec v Dark Angel.

"Je to extrémne nezvyčajné, ale zároveň je to aj obrovský prejav dôvery. Chceli nás od začiatku. So seriálmi, ktorých sme boli súčasťou, Dawson's Creek, Smalville, Gilmore girls - to všetko boli seriáli niekoho iného a my sme boli tak nejako, no, aj keď nie v pozadí, no skôr len na ozdobu. Myslím, že tento seriál je náš a my to cítime a každý týždeň je to len on a ja, my sme v srdci seriálu. A myslím, že obaja sme vedeli, že teraz, keď sme to mohli stratiť, bolo len na nás, aby seriál uspel."

Bol to risk, ktorý sa štúdiu vyplatil, keď sa fanúšikovia zamilovali do bratov, aj do ich lovenia duchov. Zatiaľ čo Padaleckiho charakter bol ten neochotný, zdráhavý brat, ktorý sa odpútal od nasledovania svojho otca v lovení netvorov a odišiel na právnickú školu, Acklesov Dean bol vždy oddaný otcovmu životnému štýlu.

"On je lovec duchov týchto dní, ktorý strávil život na cestách so svojim otcom, loviac legendy. Je tak trocha ako uvoľnená strela a má v sebe trochu toho šialenstva," Ackles komentuje, dodávajúc, že je stále užasnutý aké šťastie mal, že sa dostal do jednej z hlavných rolí v tak úspešnom seriáli. Vyrástol v Dallase, štát Texas a prvýkrát ochutnal slávu ako detský model, ale vzdal to zahanbený, keď jeho spolužiaci objavili jeho fotku na ktorej stál ako model pre pyžamo so vzorom Supermana. Neskoršie sa ako teenager zapojil do divadelného krúžku, kde ho objavil lovec talentov.

"Prišiel ku mne a povedal, "Hej, myslím, že by si mal prísť do LA". Najprv som si myslel, že sú to len keci, ale potom som sa rozhodol to skúsiť. Bol som zapísaný na Univerzitu a tri týždne predtým, než som mal začať, odcestoval som do Los Angeles a hneď som začal pracovať. Mám priateľov, ktorí išli na Juilliard, jednu z najprestížnejších umeleckých škôl v Štátoch a majú diplom, no stále hľadajú prácu v L.A. Dosť často sa ma pýtajú na rady ako sa stať hercom, ale tu nie je žiaden recept. Myslím, že musíte byť pripravený, musíte mať talent a musíte byť na tom správnom mieste v tú správnu chvíľu."

Jeho prvá práca bola v soap opere Days Of Our Lives (Tak ide čas), kde vyhral cenu za najlepšieho nováčika, ale po tom, čo sa pridal k hercom zo seriálu Dark Angel, prehral s Tomom Wellingom konkurz o rolu Clarka v Smalville. Ale Supernatural bol preňho dvojitým šťastím, keďže pritom spoznal svoju priateľku Tanyu, keď sa objavila v jednej z epizód.

"My obaja máme priateľky," Ackles hovorí o sebe a o Padaleckim, "čo je pravdepodobne dobrá vec, pretože na konci dňa chcete počuť známy hlas a ja som už príliš starý, aby som každý deň volal svojej mame."


Pretože mal seriál obom bratom dopriať úlohu akčných hrdinov, museli obaja herci podstúpiť špeciálny výcvik.

"Pre každú epizódu sa musíte naučiť niečo nové," Ackles hovorí. "Musel som strieľať z brokovnice, dostali sme bojový tréning a robíme kaskadérske kúsky. Mal som jeden diel, kde som skladal zbrane bez toho, aby som sa na ne aspoň pozrel a to bolo niečo, na čom som musel pracovať niekoľko týždňov. To je niečo, k čomu by som sa v živote nedostal v normálnej, každodennej práci."

Ďalšia vec, ktorú si iní ľudia len zriedka skúsia je vyskúšať si niekoľko rozdielnych osobností, ale pre Acklesa to bola jedna z najväčších výziev tejto práce. Jeho najobľúbenejšia epizóda bola Skin (Koža), kde bol posadnutý "meničom".

"Mal som možnosť zahrať si dve rozdielne postavy v jednej epizóde, bola to zábava byť ten dobrý aj ten zlý chlapík. Myslím, že to je jeden z dôvodov, prečo herci milujú túto prácu, pretože môžeme stvárniť postavy a dostať sa do situácií predstavujúc ľudí, ktorí sú od nás totálne odlišní. Máme možnosť uniknúť zo skutočnosti a nahliadať na ňu z rozdielnych realít a to je ozaj dobré.


copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist