Interviews

Supernatural: Vaše najhorúcejšie otázky boli zodpovedané!

Producent seriálu Eric Kripke odpovedal na "zákerné" otázky fanúšikov.Mohli by ste prezradiť nejaké zaujímavosti, ktoré nás čakajú v novembri ? A samozrejme veľká vďaka, že ste "nezabili" Metallicar!

Kripke: Nemáš za čo. Nikdy by som nedovolil, aby sa autu niečo stalo. V novembri sa chlapci stretnú s duchom H.H. Holmesa - prvým sériovým vrahom v Amerike. Myslím si, že to je poriadne strašidelná epizóda. V ďalšej epizóde chlapcov konečne dostihne zákon a potrestá ich za všetky prehrešky, ktorých sa dopustili za posledných pár rokov. No a napokon bude Dean čeliť démonke, ktorá mu prezradí, že jeho otec uzavrel dohodu s démonom, aby Deana zachránil, čo samozrejme už i tak zničeného Deana dorazí.Dozvieme sa niekedy, prečo Deanovi v epizóde 01x05 "Bloody Mary" krvácali oči ?

Kripke: Áno, ale nie teraz. Jedného dňa....Vždy ste chceli Johna zabiť alebo vás to napadlo až na poslednú chvíľu ?

Kripke: Áno, bola to naša karta v rukáve. Nikdy sme nerozmýšľali nad tým, či áno alebo nie, skôr nad tým, kedy. Vedeli sme, že to príbehy oživí, pretože bratia musia prenasledovať a bojovať s démonom sami, namiesto ich otca. Stávajú sa tak osamelí a vystrašení. Po tom všetkom bude celkový príbeh seriálu poukazovať na to, ako sa z chlapcov stávajú muži, keďže ich poručník zomrel, musia zmužnieť a nahradiť jeho miesto.V prvej epizóde démon Johnovi povedal, že Dean pre neho nie je veľkou hrozbou a taktiež ani Sam. Dozvieme sa v tejto sérii aká veľká sú hrozba a či boli Winchesterovci jedinou napadnutou rodinou, v ktorej sa nachádzalo viac detí ? Max bol jedináčik a taktiež aj dieťa v epizóde 01x21 "Salvation"...

Kripke: Skutočne nemôžem odpovedať na tú prvú otázku, ale môžem prezradiť toto: V tejto sérii sa určite dozviete, prečo si démon vybral Sama a iné deti jemu podobné. Prinajmenšom zistíte, aké sú démonove plány. A čo sa týka druhej otázky, s určitosťou môžem povedať áno, sú aj iné rodiny, kde sa nachádza viac detí a čoskoro sa s takouto rodinou stretnete.Prečo ste si vybrali Lawrence ?

Kripke: Lawrence sme si vybrali, pretože sa tu nachádza staroveký cintorín, ktorý mnoho ľudí pokladá za pekelnú bránu a taktiež preto, že odtiaľto pochádza množstvo legiend.Môžeme očakávať, že smrť Johna bude mať významný dopad na osobnosti chlapcov alebo zostanú takými, akí boli v prvej sérii ?

Kripke: Sam a Dean budú viac - menej takí, akí bývali. Dean zostane bystrý somár a Sam empatik. Avšak vo vnútri, má na nich smrť otca veľký dopad v mnohých ohľadoch, pretože budú musieť obaja zmeniť svoje postoje. Predtým zdráhavý Sam príjme úlohu "lovca" , pretože si tak chce uctiť otcovu pamiatku. Dean sa pod tlakom uzavrie, či už kvôli bolesti nad stratou otca alebo pod ťarchou Johnovho tajomstva. Začne sa správať viac agresívne, viac ľahkomyseľne. Nemajte však strach, Dean aj naďalej zostane ten okúzľujúci chlapík, ktorého všetci poznáte a milujete.Je colt jediná možnosť ako démona zabiť ?

Kripke: Nie, je ich viac, no chlapci na ne musia prísť.Je "pravda", o ktorej sa John zmienil na konci epizódy 01x09 "Home", pravdou o výnimočných deťoch ?

Kripke: Správne, "pravda", ktorú John hľadal súvisela so Samom a inými deťmi. V epizóde 01x20 "Dead Man's Blood", keď sa John opäť po nejakom čase ukázal, vedel úplne všetko, len to držal v sebe.Moholi by ste nám prezradiť, čo predstavuje Deanov náhrdelník a či v seriáli zohrá nejakú dôležitú úlohu ?

Kripke: Áno, určite príde aj on na radu. Nemôžem vám však ešte prezradiť, s čím náhrdelník súvisí, no môžem vás uistiť, že niečo predstavuje.Objaví sa ešte v tejto sérii Bobby a Missouri ?

Kripke: Veľmi radi by sme Missouri opäť vrátili do seriálu, len musíme nájsť vhodnú príležitosť. A čo sa týka Bobbyho, ten sa určite čoskoro opäť v seriáli objaví. Práve pracujeme na príbehu, v ktorom je časť určená práve Bobbymu.Dozvieme sa v blízkej budúcnosti viac o Samových schopnostiach ? Tiež by ma zaujímalo, za čo sa Mary v epizóde 01x09 "Home" Samovi ospravedlňovala, pretože pokiaľ by to súviselo, s tým, že nemohla byť pri tom, keď vyrastal, adresovala by to aj Deanovi, nie ?

Kripke: Áno, určite sa dozviete viac o jeho schopnostiach. Nemôžem vám prezradiť, za čo sa ospravedlňovala, no s určitosťou môžem povedať, že to súviselo s jeho schopnosťami a s tým, čo všetko o nich Mary vie.Prečo Dean klamal Samovi a nepovedal mu o Johnovom tajomstve ?

Kripke: Dean sľúbil Johnovi, že to Samovi nepovie. Keď sa dozviete, čo mu John povedal, pochopíte. Pravdepodobne sa tak stane zhruba v polovici druhej série, pretože Dean ho už v sebe nedokáže udržať a povie Samovi pravdu.Stretnú sa bratia aj v tejto sérii s démonom ?

Kripke: Zaručene.


------------------------------------------------------------------------------------------

Producent seriálu Eric Kripke zodpovedal ďalšie "horúce" otázky od fanúšikov.Bola epizóda 02x03 "Bloodlust" jediná, v ktorej sme mohli vidieť Gordona alebo sa v druhej sérii ešte ukáže ? Bol skvelou postavou a určite by viacerých fanúšikov potešilo, keby sa v seriáli ešte objavil. Napríklad, aby sa pomstil Deanovi.

Kripke: Som veľmi rád, že sa Vám Gordon páči . Podľa môjho názoru je herec Sterling K. Brown, ktorý ho hrá jeden z najlepších "guest stars" aké sa v seriáli objavili. Takže áno, určite sa vráti. Dokonca práve teraz túto epizódu natáčame. Nevráti sa vyslovene kvôli pomste. Je lovec, ktorý si nájde novú obeť a pôjde po nej. Nanešťastie je jeho novou obeťou Sam. Robí to tak epizódu i samotnú postavu zaujímavejšou. Skvelé na tom je, že to nebude len v jeho predstave. Nie, snažíme sa dať Gordonovi oprávnený zmysel jeho pohľadu na vec. Napokon, každý dobrý zloduch je svojim spôsobom hrdina.Ako si môžu Sam a Dean dovoliť tento spôsob života, myslím finančne.

Kripke: O tom sme sa zmieňovali veľakrát v prvej sérii, myslím, že by sme sa k tomu mali opäť vrátiť. V podstate peniaze získavajú nečestne hraním pokru a kariet či podvodmi na kreditkách. Nie je to úplne morálne, ale hey a čo všetko to dobro, ktoré bratia napáchajú, už len kvôli tomu majú pocit, že si to zaslúžia.Neobráti sa Sam Deanovi chrbtom tak, ako to bolo v prípade Andyho a Webbera ? Dostane Sam svoje vízie pod kontrolu ? Neprejde na stranu zla ? Objaví sa démon v niektorej Samovej vízii ?

Kripke: Sam bude mať aj naďalej problémy so svojimi víziami. Nebude ich mať pod kontrolou, čo je dobré, pretože nechceme, aby sa veci u nášho mladého hrdinu vyvíjali tak ľahko. Vízie ho budú strašiť a bude sa cítiť ako šialenec. Áno, predtým než táto séria skončí sa démon objaví v Samových víziách a snoch rovnako, ako tomu bolo u Webbera. Je tu možnosť, že by sa mohol stať zlým. Nechcem prezradiť príliš veľa, no s určitosťou môžem povedať, že toto zohrá veľkú úlohu v druhej polovici druhej série.Ako to, že len Sam prežíva takú veľkú bolesť s jeho "darmi". Max také problémy pri používaní schopností nemal.

Kripke: To nie je celkom pravda. Max sa o svojej bolesti len nezmieňoval, no jeho dar pre neho nebol ľahký ani príjemný. Pokiaľ ste si všimli, Max bol počas používania svojich schopností veľmi bledý a spotený. A to isté platí aj o Webberovi, keď ovládal Tracy len mysľou a nie slovnými príkazmi povedal : "niekedy tá bolesť hlavy stojí za to". Takže to znamená, že každý z nich zažíva obrovskú bolesť pri používaní svojich schopností a to hlavne na začiatku, keď sa ich snažia naučiť a ovládať. Títo ostatní ľudia s nadprirodzenými schopnosťami sú už na vyššom stupni a lepšie svoje schopnosti ovládajú než Sam a čím ďalej sa dostane, tým menšia jeho bolesť bude.Sú aj nejaké "vyvolené deti" ženského pohlavia ? Sam, Max, Andy, Webber..hmmm?

Kripke: Áno, čoskoro sa s jednou stretnete. Volá sa Ava.Ellen a Dean ? Ellen a Dean ? Niečo som o tom počula a veľmi ma to znepokojuje. Počujete ma pán Kripke? Povedzte televízii, nech ukončí túto pubertálnu trápnosť a nechá tu vec s Deanom a Ellen plávať.

Kripke: No je to určite veľmi provokatívna myšlienka, ale nemyslím si, že by sa také niečo malo udiať. Zbožňujem výkon, ktorý predvádza Samantha Ferris aj jej kvality, ktoré do svojej postavy vniesla a to je to, čo chceme v blízkej budúcnosti preskúmať. Chlapci v skutočnosti ani nemali mamu či ženskú autoritu vo svojom živote a to je hlavná úloha, ktorú bude Ellen napĺňať. Vždy, keď sa hlavou témou stane Roadhouse, postavy okolo neho či potenciálne romániky, chcem povedať len toto: " Nebojte sa, čítame fóra a zaujímame sa o to, čo chcete Vy". Ako som už povedal, chceme prinášať nové veci, no nikdy nie na úkor našich fanúšikov.copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist