Interviews

Tvorca seriálu zodpovedal otázky Seana Elliotta z IF magazínu.


iF MAGAZINE: Blahoželám Vám k narodeniu Vášho syna.

Eric Kripke: Chcete počuť niečo hrôzostrašné? Môj syn sa narodil v deň narodenín Sama Winchestera, presne druhého mája. Strašne ma to desí. Je to priam znepokojujúca náhoda. Aké veľké šance môžu byť, že sa z toľkých dní v roku, narodí práve na Samove narodeniny? Veľmi malé.


iF MAGAZINE: Poďme sa najskôr porozprávať o komikse. Sledovali ste doposiaľ vydané čísla, aby sme mali o komikse nejakú predstavu. Prvé vydanie bolo tlačené dvakrát, budú v budúcnosti ďalšie edície?

Eric Kripke: Áno, z toho, čo som pochopil, je to však obor Petra Johnsona ako výkonného koproducenta. Keď sa prvé vydanie vypredalo a ľudia začali predávať kópie na stránke eBay za dvadsať až tridsať dolárov, vydavateľstvo DC Comics sa rozhodlo s ním uzavrieť kontrakt a povedalo mu, že má po súčasných šiestich číslach záujem o ďalšiu edíciu. Takže po týchto šiestich vyjde ešte šesť ďalších čísel, ktoré sa budú aj naďalej zaoberať Johnom Winchesterom. Vždy som Peterovi hovoril, dokonca aj keď sme rozoberali jednotlivé edície, že príbeh Johna Winchestera je "jasnejší" než príbeh bratov. Je to vlastne príbeh o hrdinovi, pretože je o človeku, ktorý žije v normálnom svete a následne odhalí aj ten nadprirodzený a stane sa lovcom. Má veľmi jasnú štruktúru a my sme vždy chceli tento príbeh vyrozprávať. Komiks nám to poskytol a ďalších šesť čísel, ktoré sme vlastne ešte ani nedali dokopy, budú o Johnovi ako úplnom lovcovi. Nastane zaujímavý konflikt v tom, byť nebezpečný lovec bez zábran, ktorý vychováva svoje dve deti. Materinský popud a popud kovboja sa nedá len tak zlúčiť, a práve to, ako tieto dve veci navzájom fungujú, robí príbeh zaujímavým.


iF MAGAZINE: Všimol som si, že bol v prvej sérii podstatný rozdiel v tom, ako boli jednotliví bratia otvorení svetu lovcov a nadprirodzena.

Eric Kripke: Presne.


iF MAGAZINE: Nevyhnutnou otázkou je, či budú nejaké hračky.

Eric Kripke: Áno. Nebudú to síce pravé akčné figúrky, ale len "busts" (pozn. menšie figúrky vytvárané len do polky tela, niekedy umiestnené na podstavci). Začali sme s Deanom Winchesterom a potom to bude strašiak z prvej série, takže tak úplne nezačíname s výrobou akčných figúrok, len s menšími soškami.


iF MAGAZINE: Práve ste svedkom veľkého marketingového úspechu. Je to niečo ako Bufy, premožiteľka upírov, dôkaz, že sa aj seriál s určitým zameraním môže odraziť a pokračovať ďalej.

Eric Kripke: Správne. Presne.


iF MAGAZINE: Dejová línia so žlto-okým démonom sa na konci druhej série poriadne vyhrotila, a teraz s príchodom tretej série začína nový príbeh - démoni verzus lovci. Navyše ste vzťah medzi bratmi pozdvihli na vyššiu úroveň, pretože Dean zapredal svoju dušu, aby zachránil Sama. Je teda tretia séria takým prechodom seriálu?

Eric Kripke: Tak trochu. Sme v súvislosti s tým plní očakávania. Celkom úprimne, práve v tom tkvie nebezpečenstvo niekoľko rokov sa opakujúcej mytológie, viedlo by to k zničeniu samého seba. Takže je veľmi uspokojujúce jednu dejovú líniu ukončiť a viesť seriál k novej dejovej línii určenej ďalšej sérii. V skutočnosti sme počas písania prežili vzrušujúcu dobu, pretože sme začínali s čistým štítom bez obmedzenia. Je to oveľa vzrušujúcejší príbeh, než s akým sme sa doposiaľ stretli, pretože začala vojna a my prežívame vojnou sužovanú sériu. Vždy sme sa pokúšali o mystické rozprávanie príbehu, ako napríklad v "Pánovi prsteňov" či "Star Wars", a konečne sme dospeli do bodu, v ktorom bola šachovnica rozložená a nastal čas súbojov. Presne tu sa momentálne nachádzame a sme veľmi vzrušení. Istým spôsobom je to oveľa jasnejšia mytológia než žlto-oký démon a jeho plány pre Sama, alebo na čo sú predurčené vyvolené deti. Nastal čas vojny, vybrať si stranu, bojovať, a v tom to celé spočíva. Skutočne nám to robí obrovskú radosť.


iF MAGAZINE: V tejto sérii sa objavia dve nové ženské postavy, sú súčasťou tímu?

Eric Kripke: Obe nie sú lovkyne a rozhodne nelovia spolu. Sú to samostatné ženské postavy, ktoré konajú samostatne a majú tiež v seriáli rozdielne úlohy. Ruby, ktorú stvárňuje Katie Cassidy je bezcitná lovkyňa, ktorá sa v hraničných situáciách správa drsne. Je viac arogantná a menej morálna ako Sam či Dean. Čoskoro taktiež v súvislosti s Ruby nastane veľký zvrat a vysvitne, že nie je úplne taká, ako vyzerá.

Bela, ktorú stvárňuje Lauren Cohan, nie je v skutočnosti lovkyňa, zohráva však tomto svete dôležitú úlohu, pretože je zlodejka. Všetky tie amulety a magické predmety, ktoré bratia ukradli, aby nimi zastavili rôzne stvorenia, sú pre určitých ľudí veľmi cenné, takže ona je viac zlodejkou než lovkyňou. Je viac-menej predlohou Humphreya Bogarta (pozn. americký herec stvárňujúci múdre, ľahkomyseľné a zábavné postavy, ktoré v sebe mali zakotvený vnútorný a morálny kód, zatiaľ čo museli čeliť skorumpovanému svetu.), ako nebyť zaujatý nesebeckými, pomstychtivými a hrdinskými motívmi všetkých ostatných "pomätencov". Je toho súčasťou, aby si privyrobila. Neexistuje pre ňu dobro či zlo, len nástrahy obchodu.


iF MAGAZINE: Je nejaká možnosť, že by sa Amber Benson (02x03 - Lenore) v tejto sérii vrátila?

Eric Kripke: Doposiaľ s ňou nemáme žiadne plány, ale tú postavu miluje a existuje taká pravdepodobnosť. Pokiaľ sa budeme zaoberať upírmi, rozhodne by sme ju tam chceli mať, pretože je skvelá.


iF MAGAZINE: Budú nejaké iné návraty postáv?

Eric Kripke: Tieto postavy sa určite vrátia: Gordon (lovec, ktorý chcel zabiť Sama), Bobby, Ellen a agent Henricksen. Toto sú postavy, ktoré môžete v tejto sérii s istotou očakávať.


copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist