Interviews

Eric Kripke rozpráva o tretej sérii.


Eric Kripke, tvorca a výkonný producent televízneho seriálu Supernatural prezradil SCI FI Wire, že na to, aby dostal dejovú líniu do blížiacej sa tretej série, čakal od samého začiatku seriálu. "Toto je séria zúčastnenia sa párty," povedal Kripke v interview. "Alebo pre fanúšikov je to séria, na ktorú čakali. Od začiatku som si vždy myslieval: Oh človeče, len nech sa dostaneme do tretej série, pretože v prvej a druhej sérii sme šachovnicu rozostavali, a v tretej sérii sa skutočne rozpúta peklo."


"Rozpútalo sa peklo" bol v skutočnosti názov finále druhej série, ktoré tretiu sériu predurčilo ako sériu, v ktorej budú bratia Winchesterovci pátrať po niektorých démonoch, ktorí utiekli, keď bola brána otvorená.


Kripke dodal, že sa seriál vráti ku jednoduchšej mytológii trvajúcej počas celej série, ktorá sa bude zameriavať na vyostrujúcu sa vojnu medzi dobrom a zlom. "Je toho toľko, z čoho ťažíme," povedal. "Mám pocit, že mytológia v prvej sérii bola skvelá. Myslím, že jednotlivé, samostatne stojace epizódy v prvej sérii boli skvelé, ale tiež si myslím, že mytológia druhej série bola len okej. Bolo to príliš komplikované. Nebolo to také hlboké, ako nájsť otca, a v tretej sérii sme späť pri skutočne hlbokej mytológii: "Je vojna, čo spravíme?" A my sme z tejto mytológie veľmi nadšení. Máme pocit, že to bude doposiaľ najvzrušujúcejšia séria."


Kripke však nemá v úmysle pozabudnúť na oddelené, samostatne stojace epizódy seriálu, ktoré budú pokračovať v pátraní po rôznych legendách. Jedna z nich dokonca vytvorí epizódu vianočného charakteru.


"Nepoľavíme dovtedy, kým budeme vo vysielaní," povedal Kripke. "Práve som objavil jednu legendu o anti-Clausovi, zlom Santa Clausovi, ktorý neprichádza, aby Vám dal darčeky. Prichádza, aby Vás potrestal, keď ste neposlušní. Epizóda sa volá "The Belsnickel in Maryland". (pozn. Belsnickel je holandská mýtická bytosť, ktorá navštevuje deti v období Vianoc. Pokiaľ neboli dobré, nájdu si v pančuchách uhlie. Je to teda obdoba nášho, dobre známeho čerta, ktorý prichádza s Mikulášom ;). A my sme si povedali: "Skvelé, vianočná epizóda Supernaturalu." Takže pre tieto epizódy v podstate neexistuje žiadne obmedzenie."


Supernatural sa vracia 4. októbra 2007 a bude vysielaný vo štvrtok večer.

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist