O seriáli


Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny
USA, 2005, 45 min

Je isté, že filmové štúdia Warner Bros majú dlhú tradíciu v dielach, kde sa mieša dráma s nadprirodzenými prvkami. Zo seriálov z ich dielne spomeňme Buffy, premožiteľku upírov (Buffy: The vampire slayer), Smalville či Charmed. Z celovečerných filmov ide napríklad o filmy Kruh (The Ring) a Nenávisť (The Grudge).

Podobného zamerania je aj nový americký seriál, ktorý je na najlepšej ceste stať sa trhákom a po mnohých rokoch sa možno dočkáme, že bude zaradený medzi kultové seriály. Ide o seriál s názvom: "Supernatural" – čo by sa vo voľnom slovenskom preklade dalo preložiť ako: "Nadprirodzeno".

Tento seriál na tému mystika/horor, predstavuje niečo ako kríženca Aktov X (vo chvíľach, keď sa práve nevenoval rôznym ufónom) a Lovca Demónov (pokiaľ ho beriete vážne). Pilotný film k tomuto seriálu mal v USA na obrazovkách svoju premiéru 13. septembra 2005 a televízna premiéra doteraz najnovšej – 22. epizódy prvej série sa konala 04. mája 2006. Hoci seriál obsahuje hororové prvky, tvorcovia sa snažia o odľahčenie – najmä prostredníctvom vtipov a pragmatického postoja hlavných postáv. Seriál sa tak stáva menej strašidelným, čo niekomu môže vadiť, ale na druhej strane je nadsádzka vítaná.

Seriál je svojím spôsobom akýmsi katalógom nadprirodzených javov od A po Z, kde jednotlivé diely skúmajú najrôznejšie legendárne bytosti ako: zvieraciu beštiu známu ako Wendigo, Kapitána Hooka, Krvavú Mary, Dámu v Bielom – ducha krásnej stopárky, ktorá láka vodičov do záhuby, či zvieratá, o ktorých si väčšina ľudí myslí, že existujú len v bájkach, povestiach, poverách a nočných morach, pananormálne javy alebo nahnevaných duchov túžiacich po pomste alebo kľude. Je tu tiež "hlavná" dejová línia spojená s akýmsi tajomným "Big Bad".

Čo ale bratia nemôžu pochopiť je, prečo otec zmizol a nechal to všetko len na nich. Nástupom na otcovu "výpravu" Dean a Sam dostihnú zlo, ktoré striehne na nevinných v najtemnejších kútoch Ameriky. A tak obaja križujú osamelé a tajomné americké cesty s ich Chevroletom Impala ´67, pritom hľadajú svojho otca a po ceste lovia a zneškodňujú každé nadprirodzené zlo, na ktoré narazia.


Zdroj: www.MovieMania.sk

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist