Spoilers
Všeobecné Spoilery

V tejto sérii chceme do seriálu priniesť viac "lovcov zla" - mamu a jej dcéru, ktorá je v rovnakom veku ako bratia Winchesterovci. (prezradil tvorca seriálu Eric Kripke). John s určitosťou prežije zrážku s kamiónom, je nažive, v poriadku a čoskoro sa stretne tvárou v tvár s obávaným démonom. (prezradil tvorca seriálu Eric Kripke).

V epizóde 02x07 si postavu detektíva Petera Sheridana zahrá Jason Gedrick, známy predovšetkým ako Cameron Walsh zo seriálu Windfall(pozn. seriál kvôli nízkej sledovanosti končí prvou sériou).

Keďže si nedávno Jared Padalecki pri natáčaní Supernaturalu zlomil zápästie na pravej ruke, boli producenti nútení jeho zlomeninu "vpísať" do seriálu. V epizóde 02x05 sa teda Sam objaví so sadrou na ruke. Podľa všetkého sa mu zlomenina "prihodí" pri nejakej potýčke s démonom. Aj napriek tomu, že si Jared kvôli tomu vzal na pár dní voľno, plánované vysielanie seriálu to neovplyvní.

Eric Kripke povedal, že si stojí za svojimi slovami: "John Winchester je skutočne mŕtvy" a bezpodmienečne na tom trvá. Jeffrey Dean Morgan prijal ponuku inej televíznej spoločnosti a podpísal zmluvu na iný seriál. "Sme však v show, ktorá sa volá Supernatural (nadprirodzeno) a tu je možné skutočne všetko, aj návrat postáv akýmkoľvek spôsobom. Chceme, aby sa chlapci zmierili s otcovou neočakávanou smrťou, aby naplno vyjadrili svoj pocit úzkosti. Toto však nebolo posledný krát, kedy sme o Johnovi počuli".

Výkonný producent John Shiban prezradil: "Môžem povedať, áno. Plánujeme priviesť Johna späť. Chceme pripraviť niečo, ako otcove záhadné zjavenie. Nestane sa tak v blízkej budúcnosti, ale v našej Show je to veľmi predvídateľné. Čo je mŕtve, nemusí byť vždy mŕtve. Už sme, čo to počuli o tom, kde sa John nachádza alebo nenachádza v epizóde "Crossroad Blues", kde démon povedal, že John v pekle trpí. Yeah, démoni niekedy klamú, ale v tomto prípade by som si nebol taký istý. Musíme sa s tým zmieriť. John sa vráti, ale nie som si istý, kedy. Taktiež pripravujeme veľmi veľkú, záhadnú epizódu, kde sa oveľa viac dozviete o Samovi.

Tvorca seriálu Eric Kripke prezradil, že skôr, než skončí druhá séria sa určite dozvieme, prečo je práve Sam ten vyvolený a Dean nie. Na konci nás taktiež čaká obrovské odhalenie. Medzi Jo a Deanom nebude žiadny vzťah. Druhá séria pravdepodobne skončí veľmi dramaticky a budú v nej zodpovedané mnohé otázky: Aký je Samov osud, aký je démonov plán a či sme videli Johna naposledy. "Príbeh sa však nechýli ku koncu" povedal Kripke. "Je ešte mnoho otázok, ktoré musia byť zodpovedané. Myslíme si, že fanúšikovia by sa poriadne zapotili, keby vedeli, čo ich čaká". Kripke taktiež povedal, že by veľmi rád vrátil Amber Benson(epizóda 02x03, upírka Lenore) do seriálu. Ava sa objaví až v 21. epizóde a pravdepodobne len v nej. Pôvodne mala byť Ava len Samova nová známosť, no napokon sa tvorcovia rozhodli pre zmenu plánu a "urobili" z nej jednu z vyvolených detí. V posledných dvoch epizódach druhej série sa všetky vyvolené deti stretnú na jednom mieste a už to bude len na každom jednom, kto odíde alebo zostane. Kripke taktiež povedal, že vojna na konci druhej série len začína a že tretia séria bude o bojovaní tejto vojny, čo svedčí o tom, že tretia séria predsa len bude.

Kristin z E! sa podarilo zistiť, že by sa podľa všetkého mal Jeffrey Dean Morgan (John Winchester) vrátiť do seriálu v niektorej z posledných častí.

Amber Benson v Supernaturale !Fanúšikovia Buffy, premožiteľky upírov poznajú Amber Bensen predovšetkým ako Taru, priateľku Willow. Po jej dramatickom odchode zo seriálu je Amber veľmi zaneprázdnená. Pracuje na rôznych projektoch a najnovšie dostala ponuku zahrať si v mysterióznom seriály Supernatural. "Moja postava je drsná a zároveň sexy, takže je to celkom zábavné. Tiež musím nosiť cowboyské čižmy". Amber sa objaví len v jednom diely a to 02x03 ako upírka Lenore.


Linda Blair v Supernaturale ?Linda Blair, ktorú si môžete pamätať z hororu "The Exorcist"(Vyháňač diabla) ako mladú, diablom posadnutú Regan sa objaví v Supernaturale. Presnejšie informácie zatiaľ nie sú známe, no podľa všetkého si zahrá detektívku, ktorá nejako spolupracuje s bratmi Winchesterovými. Hovorí sa, že postava bola písaná presne na ňu. Linda sa k ostatným hercom pripojí v druhej polovici budúceho mesiaca.

------------------------------------------------------------------------------------------

02x01 In My Time Of Dying
(Počas môjho umierania)


Vedľajšie postavy: Tessa (Lindsey McKeon), Bobby Singer (Jim Beaver), doktor, sestrička, vodič kamiónu, zdravotník...

Celá epizóda začína záberom na nemocničnú izbu, v ktorej leží Dean v bezvedomí. Dean je vážne zranený a ocitá sa medzi životom a smrťou. Následne sa z neho stáva duch. Ako duch sa stretá s dievčinou, ktorá sa volá Tessa. Aj ona je duch a Dean jej musí pomôcť. Dean dievčaťu oznamuje, že nie sú mŕtvi ale, že sa nachádzajú niekde "medzi". Tiež jej povie, že sa musia za každú cenu vrátiť do ich tiel. John taktiež leží v nemocnici, on je našťastie pri vedomí. Pri Johnovi stojí Sam, ktorý mu povie, že niečo cíti. Prekvapený John sa spýta čo tým myslí, no on mu odpovie, že sám nevie, ale že to zistí. John povie Samovi, že nepôjde pátrať po démonovi, pokiaľ nenájdu spôsob ako Deanovi pomôcť.


Scenáre:

02x02 Everybody loves a Clown
(Klauna zbožňuje každý)Dean a Sam sa zoznámia s Ellen, neoblomnou vlastníčkou pocestného baru, ktorá sa už dávnejšie stretla s ich otcom Johnom, pozná jeho spôsob života a zdieľa s ním nejaké záhadné tajomstvo. Ellenina dcéra Alex je taktiež "lovkyňa zla" a jej vzťah k bratom je viac ako negatívny. Obe postavy sa podľa všetkého v druhej sérii ešte objavia. Ellen je prekvapená, keď zistí, kde sa John teraz nachádza. Alex sa snaží kontrolovať svoju závisť a nevraživosť voči bratom, keď sa s nimi vyberie na "lov", napokon medzi nimi vypukne menšie súperenie. Miles, pomocník Ellen a Alex sa stane novým spojencom Winchesterovcov. Tento veľmi technologicky talentovaný génius, dokáže nazrieť do budúcnosti. Pravdepodobne sa v seriály ešte objaví.

Sam a Dean si vypočujú na Johnovom mobile odkaz od ženy, ktorá sa volá Ellen (Samantha Ferris) a tak sa ju rozhodnú vystopovať. Sú prekvapení, keď zistia, že Ellen vlastní bar, v ktorom sa konajú schôdzky "lovcov" zla. Ellen má dcéru, ktorá sa volá Jo (Alona Tal) a podľa všetkého medzi ňou a Deanom vznikne ľúbostný vzťah. Medzitým sa v malom mestečku koná karneval. Navyše niekto, kto vyzerá ako klaun prinúti deti, aby ho vpustili dnu a on potom zabije ich rodičov.

>>>> Stiahnite si časť scenára 02.02 Everybody loves a Clown


02x03 Bloodlust
(Túžba po krvi)


Krátka verzia:
Dean je natešený, pretože môže opäť jazdiť na impale. Sam a Dean "lovia" s Gordonom, ktorého nebezpečná motivácia je napokon temnejšia ako tá ich. Sam si necháva poradiť od Ellen. Dean aj ďalej čelí svojmu obrovskému zármutku. Bratia stretávajú skupinku upírov. Sam sa ocitá v ohrození, Dean uštedrí Gordonovi nezabudnuteľnú lekciu.


Dlhá verzia:
Sam a Dean oslavujú v bare svoj ďalší úspech v boji proti zlu spolu s chlapíkom, ktorý sa volá Gordon. Dean sa s ním rozpráva o "lovení", no Sam len skľúčene sedí. Zdá sa, že ho niečo trápi a tak sa vráti do hotelovej izby. O niečo neskôr Dean a Gordon stále sedia v bare a Dean mu rozpráva o svojom prvom love na upíry a spýta sa ho ako začal on. Gordon mu rozpráva, že keď mala jeho sestra osemnásť, uniesli ju upíry. On sa tomu pokúšal zabrániť a to bol hlavný dôvod, prečo začal s ich lovením. Dean mu povie, že to musí byť určite ťažké, stratiť sestru takýmto spôsobom. Gordon povie, že áno, ale že už sa to stalo strašne dávno. Následne sa začnú zhovárať o Johnovi a Dean si konečne pripustí, že jeho smrť nesie veľmi ťažko. Povie, že John bol niekto, na koho nikdy nezabudne. Gordon povie, že keď zomrie niekto, koho veľmi ľúbime, je ťažké sa cez to len tak preniesť. Nasleduje strih do hotelovej izby, v ktorej sa nachádza Sam. Ten sa strašne trápi a tak zavolá Ellen. Ellen sa ho spýta, či je všetko v poriadku. Následne sa ocitáme na farme, kde sa upírka Eli pokúša Sama uhryznúť do krku. Sam je zviazaný a bezmocný. (viac...)

>>>> Stiahnite si časť scenára postavy Gordona.
>>>> Stiahnite si časť scenára postavy Lenore.02x04 Afterlife
(Posmrtný život)


Sam a Dean pomáhajú Neilovi Levinovi, ktorý študuje na univerzite. Neil sa dávnejšie rozišiel so svojou priateľkou, ktorá však o niečo neskôr zahynula pri autonehode. Táto strata ho trápi natoľko, že je odhodlaný priateľku oživiť. Jeho plán však nevyjde podľa predstáv. Z priateľky sa stáva rozhnevaný duch a tak ju bratia musia zastaviť, skôr než Neila zabije. Bratia sa zabávajú rozoberaním svojich zaujímavých životov, počas prípravy pasce pre Angelu, ducha Neilovej zosnulej priateľky. Dean Neilovi prikáže, aby s ním odišiel do bezpečia, no Neil odmietne. Pripravovaná pasca sa však zvrtne a má hrozné následky.

Bratia vyšetrujú vraždu mladej študentky, ktorá sa vrátila zo záhrobia, aby sa pomstila svojmu vrahovi. Jej duch však zaútočí sa Sama. Počas návštevy mesta sa bratia rozhodnú navštíviť hrob ich matky.

Táto epizóda sa uvádza aj pod názvom "Children Shouldn't Play With Dead Things" (Deti by sa nemali hrať s mŕtvymi vecami).

>>>> Stiahnite si časť scenára postavy Angely.


02x05 Simon Said
(Simon povedal)


Andy Gillette (23) večný smoliar a vyvrheľ vlastní neobyčajnú schopnosť - dokáže kontrolovať a ovládať ľudské myšlienky. Neskôr si uvedomí, že sa mu táto schopnosť môže veľmi hodiť a začne ju využívať vo svoj prospech. Prinúti bratov, aby mu "požičali" ich auto - impalu alebo prinúti miestneho doktora, aby mu vypísal recept. Andy totiž trpí ťažkými psychickými problémami, presne ako Sam aj on svoje schopnosti objavil v 22. rokoch. Bratia vyšetrujú sled vrážd, ktoré vyzerajú ako samovraždy. Majú podozrenie, že za vraždami stojí Andy, ktorý ľuďom prikázal, aby sa zabili. On si uvedomuje, že ľudí zneužíva, no nikdy by nespravil nič tak hrozné, pretože nie je vrah. Podľa všetkého má vraždy na svedomí jeho dvojča Webber. Andy a Webber žijú oddelene od smrti ich matky, ktorá zomrela presne tým istým spôsobom ako Mary. Andy sa nikdy nedozvedel, že má brata. Webbera našiel, vychovával a učil ako používať svoje schopnosti muž so žltými očami. Počas celej epizódy je Sam veľmi vystrašený a obáva sa, že vo vnútri seba ukrýva nejakú temnú časť, ktorá ho skôr či neskôr ovládne. Na konci epizódy Dean zdieľa strach so Samom a vyzerá oveľa viac znepokojený ako on.02x06 No Exit
(Žiadny východ)


Sam a Dean sa stretávajú s duchom H.H. Holmesa - prvým sériovým vrahom v Amerike. Bratia vyšetrujú brutálne vraždy blondínok a neskôr zisťujú, že za nimi stojí duch H.H. Holmesa. Na love ich sprevádza aj Jo, ktorú nakoniec duch Holmesa zajme a pochová zaživa.


02x07 The Usual Suspects
(Zvyčajní podozriví)


Deanova hraná smrť v St. Louise(pozn. epizóda 01x06 Skin) teraz bratom komplikuje život a nemôžu sa sústrediť na "ničenie zla". Kvôli tomu sa následne obaja ocitnú vo väzení a Dean vo väzenskej rovnošate. Polícia sa totiž dozvedela, že Dean svoju smrť len predstieral. Dean sa ich však za každú cenu pokúša presvedčiť o svojej nevine. Dokonca im povie o nadprirodzených veciach, s ktorými sa stretáva a nezabudne sa zmieniť aj o meničovi. Takmer na konci epizódy sa bratom podarí z väzenia ujsť. V epizóde sa ako vedľajšie postavy objavia detektívi Peter Sheridan a Diana Ballard. Je pravdepodobné, že detektívku Dianu bude hrať Linda Blair.

Sam a Dean vyšetrujú vraždu právnika a jeho ženy, ktorí tesne pred smrťou tvrdili, že videli ducha. Miestna detektívka Ballardová a jej kolega Sheridan prostredníctvom záznamu odhalia bratov Winchesterových a zatknú ich za dvojnásobnú vraždu predtým, než stihnú ducha dolapiť. Keď však duch začne navštevovať aj detektívku Ballardovú, sama začína uvažovať nad tým, že rozprávky, ktoré jej bratia natárali môžu byť pravdivé a že môže byť ďalšou duchovou obeťou.02x08 Crossroad Blues
(Crossroad Blues)


Bratia sa snažia dohodnúť s démonkou, ktorá ponúka ľudom rôzne veci ako talent či úspech, výmenou za ich duše. Sam a Dean sa ju pokúšajú zastaviť a zachrániť Evana. Démonka sa dokonca vysmieva Deanovi a uráža ich otca. Deana sa to samozrejme veľmi dotkne. Čo ale démonka netuší, je fakt, že je to len pasca na jej dolapenie.

Pred niekoľkými desaťročiami zapredal na prašnej križovatke bluesový gitarista Robert Johnson svoju dušu prekrásnej démonke, ktorá z neho na oplátku spravila najlepšieho bluesového gitaristu v histórii. V súčasnosti sa Sam a Dean stretávajú s Georgom, nadaným umelcom, ktorý praktizuje hoodoo, prostredníctvom ktorého chce kráčať v Róbertových šľapajach. George bratom povie, že démonka zotrvala v meste zhruba týždeň a uzavrela nespočetné množstvo dohôd s inými ľuďmi, vrátane architektov, doktorov a ďalších. Dean si démonku zavolá a povie jej, že chce uzavrieť dohodu a zachrániť Evana Hudsona, výmenou za neho. Dean ju chce však v skutočnosti chytiť do "diablovej pasce", čo sa mu napokon aj podarí. Nahnevaná démonka, mu vykričí hrozné veci o jeho otcovi a povie mu, nielen to, že sa obetoval, aby Dean mohol žiť, ale prezradí mu aj to, kde sa teraz nachádza. Deana tieto informácie veľmi trápia.02x09 Croatoan
(Croatoan)


Bratia sa vydávajú do Rivergrove, kde chcú nájsť muža prezívaného Duane Tanner. Následne Sam dostane víziu, v ktorej vidí vystrašeného Duane so zbraňou. Sam a Dean sa spoznajú s Markom Vargom, ktorý im o Duaneovi, čo to porozpráva. Bratia sa mu predstavia ako dvaja americký maršali Billy Gibbons a Frank Beard. Sam a Dean napokon nachádzajú rodinu Tannerovcov. Pohľad, ktorý sa im však naskytne je viac ako šokujúci. Pani Tannerová je zbitá a celá od krvi a jej manžel je zastrelený. Pani Tannerová im povie, že ju zbil jej manžel spolu so synom. Vraj sa správali, akoby ich posadol sám diabol. Bratom robí starosti fakt, že sa takto začína správať čoraz viac ľudí a tak je viac ako pravdepodobné, že sa démoni pokúšajú takýmto spôsobom vyhladiť celé mesto. Sam odvádza zranenú pani Tannerovú do nemocnice. Tam doktorka Lee počas pitvy zistí veľa divní vecí. Ako napríklad, že sa v krvi pána Tannera nachádzajú zvyšky síri. Pani Tannerová neskôr napadne Sama a poraní ho. Keďže nie je vylúčené, že sa jeho krv dostala do kontaktu s krvou pani Tannerovej je možné, že sa Sam nakazil. Všetci okrem Deana sa tak proti nemu postavia a chcú ho zastreliť.

Potom, čo Sam dostane víziu, v ktorej vidí Deana zabíjať mladého muža, pravdepodobne posadnutého démonom sa bratia vyberajú do Oregonu nájsť odpovede. Prechádzajú mestom, v ktorom vypukol smrteľný vírus, nútiaci infikovaných ľudí zabíjať. Jeden z miestnych obyvateľov však zámerne infikuje aj Sama. Našťastie sa mu však nič nestane. Dean sa napokon rozhodne, že Samovi povie pravdu o tajomstve, ktoré mu pred smrťou prezradil John.02x10 Hunted
(Lovený)


V tejto epizóde sa objaví postava prezívaná Ava, ktorá má rovnaké predtuchy ako Sam. Sú snáď obaja nejakým spôsobom prepojení ? Ava je normálne dievča, ktoré sa o šesť mesiacov vydáva a o "nadprirodzenom" svete ani netuší.

23 ročná Ava Wilson, ktorá pracuje ako sekretárka v Peorii štáte Illinois dostane víziu, v ktorej vidí vystrašeného Sama ako vchádza do akejsi miestnosti. Nevšimne si však, že sa na zemi nachádza drôt a zakopne oň. Následne nastane obrovská explózia pravdepodobne od granátu, ktorá ma za následok Samovu smrť. Ava sa strhne zo sna a posadí sa na posteľ. Vedľa nej leží jej snúbenec Brady, ktorý sa taktiež zobudí a robí si o ňu starosti. Ava ho upokojí, že to bola len nočná mora. Ave sa prostredníctvom vízie podarí Sama vypátrať a upozorniť ho na jeho možnú smrť. Taktiež mu porozpráva o jej víziách a nočných morách, ktoré máva už zhruba rok. Sam jej prezradí, že aj on máva podobné vízie o iných ľuďoch. Dean je zúfalý a za každú cenu sa pokúša Sama nájsť. Ellen mu prezradí, že vie, kde sa Sam nachádza, no sľúbila mu, že to Deanovi nepovie.

Potom, čo Dean povie Samovi otcove tajomstvo sa rozrušený Sam vyberá do Indiany bez Deana. Tam sa Sam stretáva s Avou, ktorá má rovnako ako Sam vidiny o smrti. Ava Sama varuje a povie mu, že mala vidinu o jeho smrti. Dean zistí, že sa Gordon dozvedel o Samových schopnostiach a začal ho loviť. Dean tak musí nájsť brata skôr, než bude neskoro.02x11 Playthings
(Hračky)


Sam a Dean navštívia Cornwall Inn - staré, hrôzu vzbudzujúce sídlo a v súčasnosti krachujúci hotel. Zoznámia sa s jeho vlastníčkou Susan a jej dcérou Tyler, ktoré sa hotel rozhodli predať a miesto opustiť. Tyler sa hrá s malým dievčatkom prezívaným Margaret. Bratia si všimnú podivných predmetov okolo hotela, vrátane rodinnej urny zdobenej bábikami s hlavami členov rodiny, medzi ktorými sa nachádza aj mama Susan. Keď Susan nájde bratov v izbe jej mamy, veľmi sa nahnevá. Aj napriek tomu, že sa jej to snažia vysvetliť a pohovoriť si s ňou, vyhodí ich a vyhráža sa, že zavolá policajtov.

Dean sa rozpráva so starým zvonárom Sherwinom, ktorý sa prizná, že mu toto miesto vždy pripadalo veľmi strašidelné a hlavne vtedy, keď to ešte nebol hotel. Bratia narazia na obraz Susaninej mamy z detstva. Na obraze je s ňou jej pestúnka, ktorá ma na krku hoodoo náhrdelník. Práve to ich vedie k myšlienke, že táto stará žena má na svedomí množstvo úmrtí, ktoré sa v hotely prednedávnom stali.

Sam prinúti Deana, aby mu dal sľub, ktorý musí v prípade potreby dodržať. Sam sa potom začne utápať v alkohole. Rozhovor medzi Deanom a opitým Samom si môžete prečítať tu.

Fiktívni priatelia nie sú vždy fiktívni. Sam a Dean vyšetrujú dve záhadné vraždy, ktoré sa stali v malom hostinci v Connecticute. Hostinec vedie slobodná mamička, ktorej malá dcéra sa hrá s fiktívnym priateľom. Bratia zisťujú, že sa v okolí hostinca praktikovalo voodoo. Neskôr si uvedomia, že imaginárny priateľ malého dievčatka je v skutočnosti démon, ktorý zabíja miestnych obyvateľov.02x12 Night Shifter
(Nočný menič)


Bratia sú prenasledovaní špeciálnym agentom FBI Henriksenom, ktorý je presvedčený o tom, že sú obaja zodpovední za niekoľkonásobné, násilné vraždy a je rozhodnutý ich za každú cenu dolapiť. Jeden z očitých svedkov si však myslí, že zločin spáchal len polovičný človek, ktorý je z časti robot. Agent Henriksen by sa mal v druhej sérii ešte objaviť.

Ronald Reznick je ten typ konšpiračného teoretika, ktorý pracoval ako bezpečnostný strážnik v banke. Raz počas lúpeže ho však neznámy útočník surovo zbil. Ronald si myslí, že sa reťazcom lúpeží stojí akýsi "mandroid" (z časti človek, z časti robot).

Dean je prekvapený zo Samovej lži Rolandovi. Ten sa zúfalo snaží dokázať to, čo videl, keď sa raz v noci zdržal v banke. Dean sa ponúkne ako rukojemník, aby tak dostal všetkých vrátane Sama do bezpečia. Napokon vyjde najavo, že únosca je menič.02x13 Houses of the Holy
(Svätyne)


Môžu anjeli existovať ? Bratia sa s jedným stretávajú, no Dean na anjelov veľmi neverí a chce ho zabiť. Sam si však myslí, že by ho mali nechať odísť. Taktiež sa stretávajú aj s kňazom, ktorý verí, že je jeden z bohových bojovníkov. Sam sa nahnevá, keď mu Dean zakáže, zúčastňovať sa na lovoch, ktoré môžu mať za následok smrť človeka.

Múdry a vzdelaný kňaz Reynolds, ktorý slúži v malom katolíckom kostolíku na východnom pobreží, sa neskôr začne utápať v zúfalstve, pretože kňaz Gaskin, jeho učiteľ zomrie. Od tej chvíle sa modlí za to, aby farnosť napokon nebola zoslaná zlom.

Sam a Dean vyšetrujú vraždy niekoľkých ľudí prostredníctvom osôb, ktoré tvrdia, že ich navštívil anjel zoslaný z božej vôle. Potom, čo bratia zistia, že zavraždení boli obvinení zo skrytých zločinov, Sam začne veriť, že anjel skutočne existuje. Dean je presvedčený, že za vraždami stojí démon, avšak len do chvíle, kým neuvidí niečo, čo nedokáže vysvetliť.02x14 Born Under a Bad Sign
(Narodený pod zlým znamením)


Dean dostane zúfalý telefonát od Sama, ktorý bol nezvestný zhruba týždeň a vyberie sa za ním. Nájde ho pokrytého od krvi, no neschopného spomenúť si na čokoľvek, čo sa stalo. Počas vyšetrovania sa bratia zhrozia, keď narazia na kazetu, ktorá ukazuje, ako Sam chladnokrvne zabíja ďalšieho lovca. To spôsobí, že Sam začne veriť, že sa napokon prejavila jeho zlá stránka. Táto epizóda bude hlboko mytologická.02x15 Tall Tales
(Neuveriteľné príbehy)


Dozvieme sa, ako bratia skutočne vidia jeden druhého. V tejto epizóde sa objaví Bobby. Sam a Dean lovia niečo bezcitné, spočiatku to vyzerá ako mimozemšťan, no napokon vysvitne, že je to len žart jedného školníka. Keď sa s ním Dean stretne zoči-voči, školník začne ohrozovať Samov život.

Bratom zavolá ich rodinný priateľ a lovec Bobby a žiada ich o pomoc. Následne bratov zmetie zopár násilných a nevysvetliteľných udalostí , ktoré sa stanú na miestnej univerzite. Bobby prichádza s podozrením na vinníka. Spory medzi bratmi sa viac stupňujú.02x16 Road Kill
(Cesta smrti)


V tejto epizóde sa ako "guest star" objaví Tricia Helfer známa predovšetkým zo seriálu "Battlestar Galactica". Tricia si zahrá Molly, ktorá je na diaľnici prenasledovaná hrôzostrašne vyzerajúcim farmárom. Očividne ona a jej manžel prechádzajú po diaľnici, keď na jej okraji zbadajú farmára. Ich auto dostane šmyk a narazí do stromu. Keď sa Molly preberie zistí, že jej manžel zmizol. Situácia sa zmení zo zlej na najhoršiu, keď bratia zistia, že farmár sa na diaľnici objavuje každý rok a Molly je pravdepodobne jeho ďalšou obeťou.

Keď bratia prechádzajú upustenou cestou veľmi ich vystraší žena, ktorá je celá od krvi a z ničoho nič sa zjaví priamo pred ich autom, prosiac o pomoc. Neznáma žena sa volá Molly a žiada bratov, aby jej pomohli utiecť pred šialeným farmárom. Bratia napokon zisťujú, že farmár je v skutočnosti zlostný duch, ktorý každý rok v tom istom čase zabije jednu osobu a podľa všetkého je Molly jeho ďalšou obeťou.02x17 Heart
(Srdce)


V tejto epizóde sa ako "guest star" objaví Emmanuelle Vaugier (NCI NY, Saw II, One Three Hill, Smallville), ktorá si zahrá peknú ženu meniacu sa na vlkolaka. Sam očividne podľahne jej čaru a vyspí sa s ňou netušiac, že nie je človek ale vlkolak.

Sam napokon zistí, že dievčina, s ktorou strávil noc je vlkolak a bude to práve na ňom, aby jej srdce prebodol dreveným kôlom.

Počas vyšetrovania smrti právnika, ktorý bol očividne zabitý nejakým divokým zvieraťom, bratia zisťujú, že sú na stope vlkolakovi. Sam je okamžite očarený jeho sekretárkou Madison a tak, keď vysvitne, že Madison môže byť ďalšou obeťou vlkolaka, zostane s ňou cez noc, aby ju ochránil. Dean začne s lovom na vlkolaka a je prekvapený z toho, čo sa mu podarí zistiť.02x18 Hollywood Babylon
(Hollywood Babylon)


Na základe telefonátu sa bratia vyberajú na filmový pľac, kde sa natáča nízko rozpočtový horor "Hell-Hazers II: The Reckoning" režírovaný Mcg (pozn. tento režisér skutočne existuje. V jeho réžii vzniklo hneď niekoľko častí Supernaturalu či O.C. California, v podstate hrá sám seba), ktorého veľkým fanúšikom je práve Dean. Počas natáčania nájde jedna z herečiek na pľaci mŕtvolu. Herečka sa volá Tara a Dean jej povie, ako veľmi ju obdivuje za jej výkon v horore "Boogeyman" (pozn. tento horor vznikol v roku 2005 a jeho scenár napísal Eric Kripke, tvorca Supernaturalu). Ona mu porozpráva o mŕtvom chlapíkovi s krvavými očami, ktorého našla. Bratia vystupujú ako členovia štábu a Sam sa počas vyšetrovania radí s Ashom. Bratom sa nepáči scenár filmu, pretože sa v ňom nachádza množstvo nepresností v latinčine a podobných veciach, s ktorými oni majú skúsenosti. Je pravdepodobné, že za všetkým, čo sa na pľaci deje stojí pôvodný autor scenára, ktorý sa chce takto pomstiť za jeho prepracovanie.

"Je to horor, ktorý je prekliaty, pokiaľ ste niekedy počuli o tom, že horor "Poltergeist" bol prekialty, pretože ľudia, ktorí s ním mali niečo spoločné skutočne počas natáčania záhadne zomierali. Takže, my sme sa s tou myšlienkou trocha pohrali a skutočne sme natáčali niektoré scény v štúdiu Warner Brothers v Los Angeles" prezradil scenárista John Shibian.

02x19 Folsom Prison Blues
(Folsom Prison Blues)


Na začiatku epizódy sú bratia oslepení veľmi jasným svetlom a následne ich polícia vyzve, aby si kľakli na kolená. Agent Henriksen (pozn. diel 02x12) odmieta myšlienku, že by bratia mohli byť v skutočnosti dobrí. Bratia skúmajú väzenie, v ktorom podľa všetkého straší. Sam sa v ňom tak ocitá po prvýkrát. V tejto epizóde sa taktiež objavuje nová postava Mara Daniels, ktorá pracuje ako verejná obhajkyňa a má prípad bratov na starosti. Predtým, než bratov odvedú do cely, im odoberú odtlačky prstov, Sam vyprázdni svoje vrecká a dostane prikrývku. Taktiež uvidíme Deana v oranžovej väzenskej rovnošate. Následne obaja bratia prechádzajú chodbami s ostatnými novými väzňami. Mara povie agentovi Henriksenovi, že našla dôkaz o tom, že bratia zachraňovali životy iných ľudí. Sam Maru požiada o pomoc pri pátraní po duchovi sestričky. Dean si vo väzení zahrá poker a obaja bratia si spolu zahrajú basketbal. Dean sa po prvýkrát stretne tvárou v tvár s agentom Henriksenom a prvá vec, ktorú mu povie je, že chce cheeseburger a hranolky. V tejto epizóde sa taktiež stretneme s väzenským strážnikom Kaylorom, ktorý pravdepodobne poznal Johna. Ten im pomáha pri pátraní po duchovi sestričky a dá im obálku s informáciou, kde je jej telo pochované. Kaylor bratom povie, že ich otec dobre vychoval a Sam mu na to odpovie, že ich vychoval, aby mohli splatiť svoje dlhy. Dean je za jeho slová na Sama hrdý. Kaylor bratom podľa všetkého pomôže z väzenia utiecť. Epizóda skončí na pokračovanie.02x20 What Is and What Should Never Be
(Čo je a čo by nikdy nemalo byť)


Dean je napadnutý džinom, ktorý sa ho následne dotkne a zmení jeho realitu. Dean sa zobudí v byte v Lawrence vedľa ženy, ktorá sa volá Carmen. Keď sa Dean rozhodne zavolať Samovi, aby mu všetko povedal, prekvapí ho, že mu nahnevaný Sam povie, že je opitý a nech sa ide radšej vyspať. Potom, čo mu Sam zavesí sa vráti ku svojim knihám, ktoré sú podľa všetkého učebnice práva. Dean získal možnosť žiť normálnym životom. Nie všetko je, ale také ružové, ako to na prvý pohľad vyzerá, pretože Sam naďalej chodí do školy a so svojim bratom sa nestretáva. Dean je šokovaný, keď v ich starom dome nájde svoju mamu Mary, živú a zdravú. V snahe zistiť, čo sa stalo sa Dean obráti na Carmen, sestričku, s ktorou podľa všetkého býva a ľúbi ju. Keď už si Dean začína na nový a pokojný život zvykať, z ničoho nič počas relaxovania na gauči zahliadne ženu s podrezaným hrdlom, ktorá mu je veľmi povedomá.

Dean neskôr zistí, že všetci, ktorých spolu s bratom kedysi zachránili zomreli. Dean sa tak musí rozhodnúť, či zostane v tomto novom živote, kde všetky jeho milované osoby žijú alebo by sa mal vrátiť a znova loviť.02x21 All Hell Breaks Loose Part 1
(Rozpútalo sa peklo, časť 1)


Sam, Andy a Ava sa ocitnú v Cold Oak, Massachusatts spolu s dvomi ďalšími "vyvolenými" - super silným Jakeom, ktorý slúžil ako vojak v Afganistane, keď sa jeho schopnosti začali prejavovať a Lily, ktorá dokáže zastaviť srdce dotykom ruky. Sam si robí veľké starosti o Deana, pretože nevie, či je nažive. Dean sa ho medzitým pokúša nájsť s pomocou Asha a Bobbyho. Sam si uvedomí, že ich na toto miesto poslal samotný démon a že je to pravdepodobne začiatok vojny. Skupinku ohrozuje démon prezývaný Acheri. Ava sa pokúsi zabiť Sama, no v poslednej chvíli ho zachráni Jake, ktorý ju zabije. Jake porozpráva Samovi o žlto-okom démonovi, ktorého videl vo svojej vízii. Sam sa ho spýta, či zostane na jeho strane a pomôže mu zabiť démona. Jaku mu však povie, že mal víziu, v ktorej videl, že sa musia navzájom pozabíjať, pretože len jeden z nich môže mesto opustiť. Sam vytiahne nôž, no Jake ho udrie a zhodí na zem.

Sam je unesený žlto-okým démonom a ocitne sa v "meste duchov" spolu s ostatnými deťmi, ktoré majú špeciálne schopnosti. Neskôr všetci zisťujú, že ich sem démon poslal, aby zahájil svoju záverečnú hru. V snahe prinúť Sama bojovať, mu démon ukáže, čo sa v skutočnosti stalo jednému z jeho rodičov. Dean požiada Bobbyho, aby mu Sama pomohol nájsť skôr, než súboj začne, avšak prichádza príliš neskoro.02x22 All Hell Breaks Loose Part 2
(Rozpútalo sa peklo, časť 2)


Jeffrey Dean Morgan ako "guest star" v dych vyrážajúcom finále druhej série. Dean sa musí vyrovnať s následkami boja medzi Samom a Jakeom, a zaplatiť vysokú cenu za jeho oddanosť. Démon a jeho prízraky ohrozujú lovcov, ale len dovtedy, kým neobdržia pomoc v podobe toho najneočakávanejšieho spojenca.

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist