Spoilers
Všeobecné Spoilery

Ruby, jednu z nových lovkýň si v tretej sérii zahrá dcéra popovej hviezdy sedemdesiatych rokov - Katie Cassidy, ktorá sa objavila vo filmoch ako "Click", "When a Stranger Calls", "Black Christmas"a najnovšie vo filme "Live!" po boku Jeffreyho Deana Morgana. Podľa posledných informácií by taktiež mala hrať postavu Lucy Ewing v pripravovanej adaptácii známeho televízneho hitu - Dallas. Jej postavu Ruby uvidíme hneď v prvej epizóde tretej série, pričom sa s ňou bratia zoznámia počas pátrania po démonoch, ktorým sa podarilo dostať cez pekelnú bránu.


Belu, druhú lovkyňu démonov si zahrá menej známa, len dvadsaťpäťročná herečka Lauren Cohan. Medzi jej najznámejšie projekty patrí film "Casanova" či "Alexander Veľký z Macedónie". Podľa Kristin z E!online by mala jej postava prežiť milostný románik s jedným z bratov. Nakoľko sa jej v tomto dá veriť, nemožno odhadnúť, no Kristin niektoré veci občas veľmi zveličuje.------------------------------------------------------------------------------------------

03x01 The Magnificent Seven
(Skvostná sedmička)


Dátum vysielania: 04.10. 2007

Dej epizódy sa bude niesť v duchu siedmich smrteľných hriechov (pýcha, chamtivosť, obžerstvo, hnev, žiadostivosť, lenivosť a závisť). Bobby bratov varuje, aby si dávali pozor, no Sam má iný názor. Démon závisti Deana pozná a nazve ho menom. "Ty si prakticky chodiaci billboard obžerstva a žiadostivosti." V epizóde sa taktiež objavujú dvaja noví lovci, manželia Tamara a Isaac, ktorí chcú bratom pomôcť démonov čo najskôr vypátrať, i keď Isaac spoluprácu s nimi spočiatku odmieta. Bratia, Bobby, Isaac a Tamara sú uväznení v nejakom dome a všade okolo ich obklopujú stovky démonov. Tamara neskôr zmizne a Isaac zisťuje, že je aj ona posadnutá. Dean všetkým povie, aby utiekli, pokiaľ ešte môžu, zatiaľ čo sa on pokúša démonov spomaliť, čím dáva jasne najavo, že mu je skutočnosť možnej smrti ukradnutá. Sama jeho čin veľmi nahnevá. Účasť Ruby, jednej z nových lovkýň je v tejto epizóde potvrdená.


03x02 The Kids Are Alright
(Deti sú v poriadku)


Dátum vysielania: 11.10. 2007

Sam a Dean lovia changlingov (changlings), ktorí sa sústreďujú na matky a ich deti. Dean sa po rokoch stretáva s Lisou, s ktorou dávnejšie prežil menší románik. Lisa naňho stále nezabudla a noc strávenú s ním pokladá za najkrajšiu v jej živote. Jej syn Ben Braeden Deanovi veľmi pripomína seba samého. Len osemročný Ben taktiež miluje hudbu od AC/DC, rád sa "napcháva" a jeho vyjadrovanie sa takmer nelíši od Deanovho. Deana táto skutočnosť znepokojuje. S chlapcom si však rozumie a je dokonca hrdý na to, aký prešibanec z neho vyrastá. Sam a Dean preverujú akýsi dom vo výstavbe, a keď sa rozdelia, v jednom zo skiel sa zjaví odraz znetvoreného Bena.


03x03 Bad Day at Black Rock
(Čierny deň v Black Rock)


Dátum vysielania: 18.10. 2007

Celou epizódou nás sprevádza Samov a Deanov pohľad na udalosti. V epizóde sa taktiež opäť stretávame s Gordonom, ktorý je vo väzení. Do väzenia ho príde navštíviť Kubrick a prezradí mu, že pekelná brána bola otvorená a uniklo z nej množstvo démonov. Taktiež mu prezradí, že tam Bobby videl aj Sama, no pokúšal sa to zastaviť. Gordon mu však neverí a je presvedčený o tom, že je Sam nebezpečný a musí za každú cenu zomrieť. Kubrick sa spolu s Greedym vyberá Sama nájsť. Sam a Dean medzitým vchádzajú do reštaurácie, kde na nich zrazu začne padať hromada balónikov a manažér im oznámi, že práve vyhrali jedlo zadarmo na celý rok. Kubrik a Greedy na Sama narazia práve v spomínanej reštaurácii a udrú ho do tváre. Následne ho mučia v motelovej izbe a povedia mu, že vedia o jeho schopnostiach. On im však odpovedá, že už žiadne vízie nemá. Kubrick mu neverí a namieri na neho zbraň. V miestnosti sa o niečo neskôr zjavuje Dean, ktorý Sama pomocou triku s guľôčkovým perom zachráni. Dean sa šokovaný svojím husárskym kúskom nazve Batmanom. Ešte predtým, než Dean Sama zachránil, sa stretol s Belou v jej bytovom "skladisku", kde na seba obaja mierili zbraňami. Bela mu ukradla jeho "zajačiu labku", ktorá mu neustále nosí šťastie. Dean sa jej spýta, ako ju našla a ona mu povie, že sa rozprávala s duchmi. Po krátkom rozhovore Bela na Deana namieri zbraň a vystrelí. Dean však mal opäť veľké šťastie.


03x04 Sin City
(Mesto hriechu)


Dátum vysielania: 25.10. 2007

Sam a Dean sa vydávajú za bezpečnostných agentov a spovedajú pastora Gilla, aby sa dozvedeli čo najviac o Andym Johnsonovi, ktorý v kostole spáchal samovraždu. Pastor počas rozhovoru spomenie, že sa mesto za posledných pár mesiacov zmenilo, ľudia sa začali správať zvláštne, akoby boli posadnutí. O niečo neskôr sa bratia vyberajú do baru, kde sa Dean rozpráva s atraktívnou barmankou Casey. Vysvitne však, že je démonka, ktorá sa veľmi zaujíma a priam obdivuje Deanovu dohodu, ktorú uzavrel za Samov život. Dean s ňou napokon odchádza. Sam sa aj s pastorom Gillom pokúša Deana nájsť. Pastor však veľmi dobre vie, kde sa Dean nachádza. Dean sa medzitým ocitne v suteréne nejakého sídla, kde sa ho démonka pokúša zviesť. V epizóde sa bratia taktiež stretávajú s Deanovým starým spolužiakom Iggym. Ten im porozpráva o svojej nebezpečnej práci a ukáže im svoje zbrane. Iggy si myslí, že je mesto posadnuté démonmi.


03x05 Bedtime Stories
(Rozprávky na dobrú noc)


Dátum vysielania: 01.11. 2007

Rozprávky obživnú, keď bratia vyšetrujú prípad malého dievčatka Callie, ktoré podľa všetkého stelesňuje Snehulienku - otrávené nevlastnou matkou a uväznené v kóme. Duch dievčatka sa však stáva čoraz viac rozhnevanejší. Jej otec, dr.Garrison ju v nemocnici neustále navštevuje, číta jej rozprávky bratov Grimmovcov a nevedome ju tak inšpiruje pri krviprelievaní. Dr.Garrison jej číta rozprávku o starkej, ktorú napadne vlk, keď sa zrazu počas jeho čítania, stane rozprávka skutočnosťou. Na parkovisku je počas nasadania do auta napadnutá milá starká. Neďaleko auta stojí duch dievčatka, ktoré sa usmieva a celú situáciu úpenlivo sleduje. Zatiaľ čo Dean spí, sa Sam uprostred noci vyberie na križovatku, kde vyvolá démonku. Namieri na ňu kolt, ktorý získal od Ruby a rozkáže jej, aby Deanovu dohodu zrušila. Ona mu však povie, že pracuje pre niekoho iného a ten to nenechá len tak. Sam sa jej opýta, o koho ide, no ona mu nechce nič povedať, a tak ju Sam strelí do hlavy, čím vedome zabije nevinného človeka.


03x06 Red Sky at Morning
(Červená obloha za úsvitu)


Dátum vysielania: 08.11. 2007

Bratia sa v preoblečení za detektívov stretávajú s Gertroude - postaršou ženou okolo sedemdesiatky. Aj napriek jej veku sa však Gertroude zahľadí do Sama, ktorého ani chvíľu nespustí z očí a dokonca s ním chce tancovať. Chudákovi Samovi tak nezostáva nič iné, ako s ňou hrať jej "hru", aby mohol získať nejaké informácie. Sam a Dean sa od nej dozvedajú, že našla svoju neter Sheilu mŕtvu vo vani. Príčinou smrti bolo utopenie. Gertroude však neverí, že by jej neter bolo schopná samovraždy a navyše jej telo aj vaňa boli úplne suché. Predtým, než zomrela, sa tete zverila s tým, že vídava loď, ktorá sa na chvíľu zjaví a potom zmizne, niečo ako loď duchov. Počas vyšetrovania jej smrti bratia v meste narazia na ďalšie podivné úmrtie dvoch bratov. Neskôr zisťujú, že jediné, čo obete spája, je vina. Sheila riadila auto, ktoré malo nehodu a zahynul pri nej jej priateľ. Bratia boli zasa nejakým spôsobom spätí so smrťou svojho otca, ktorý nezomrel prirodzenou smrťou. V epizóde sa taktiež stretneme s Belou.


03x07 Fresh Blood
(Nová krv)


Dátum vysielania: 15.11. 2007

Sam a Dean navštevujú nočný klub "Spider", v ktorom minulú noc zmizli dve kučeravé blondínky. Za ich zmiznutím stojí zhruba tridsaťročný upír Dixon, ktorý si náhodne vyberá dievčatá, ktoré následne zmení na upírky. Dievčatá nevedomky vypijú ľudskú krv, mysliac si, že ide o nejakú novú drogu. Navzdory svojmu drsnému zovňajšku a super sile je však Dixon veľmi citlivý a zraniteľný. Nedokáže totiž čeliť večnosti osamote, a tak si vytvára upíriu "rodinku". V epizóde sa taktiež opäť stretneme s Gordonom, ktorého Dixon unesie a pokúša sa ho nakaziť. Po príchode Sama a Deana je však Gordon preč, Dixon plače a všade okolo neho sa nachádza hromada krvi. Gordon vyvraždil celú jeho "rodinu", a tak Dixon opäť zostal sám. Sam v hotelovej izbe Deana šokuje, keď mu povie, že Gordona musia zabiť.


03x08 A Very Supernatural Christmas
(Šťastné a nadprirodzené Vianoce)


Dátum vysielania: 13.12. 2007

Dean je natešený, pretože sa blížia Vianoce. Rozhodne sa ich poriadne osláviť, a tak zadováži vianočný stromček aj darčeky. Sam však jeho nadšenie veľmi nezdieľa. V epizóde sa v rámci flashbackov ocitneme v roku 1991. Je Štedrý deň, deväťročný Sam balí darček do novinového papiera a povie Deanovi (pozn. vtedy trinásťročnému), že je to darček pre otca, ktorý mu dal strýko Bobby. Sam na otca čaká, no ten neprichádza. Dean mu povie, že je otec príliš zaneprázdnený predajom rôznych vecí. Sam sa ho spýta, či je špión a Dean mu odpovie, že je James Bond. Sammy sa začne pýtať na mamu a Dean znervóznie. Neskôr Sam pozerá rozprávky a Dean prichádza s hromadou jedla. Sam nájde otcov denník a spýta sa Deana, či sú tie obludy skutočné. Dean mu povie, že ich otec je super hrdina a obludy sú skutočné. Zvedavý Sam sa spýta, či je aj Santa skutočný a Dean mu povie, že nie je. Sam si z otcovho denníka prečíta všetky denné zápisky. Následne leží na posteli a srdcervúco plače. Dean ho upokojuje, že všetko bude v poriadku. O pár hodín neskôr ho Dean zobudí a povie mu, že otec priniesol vianočný stromček aj darčeky. Sammy dostal Malibu Barbie a Dean sa mu vysmieva, že je dievča. Sam podozrieva Deana, že to všetko má na svedomí on. Dean sa prizná a povie mu, že to ukradol z domu nejakej kočky. Dean otvorí darček, ktorý mu dal Sam a nájde v ňom prívesok s amuletom (pozn. ide o amulet, ktorý Dean neustále nosí). Dean je nadšený. V epizóde sa stretneme aj s Madge Carrigan, rozkošnou ženou okolo štyridsiatky, ktorá sa vo Vianociach vyslovene vyžíva. Navzdory svojmu očarujúcemu zovňajšku a vzorovému správaniu je však Madge spolu s manželom Edwardom a synom zosobnením pohanského boha. Bratia za ňou prichádzajú, aby si od nej kúpili jeden z tých prekrásny vencov, ktoré vyrába. Jej dom je starodávny a z rádia znie Bing Crosby. Zrazu bratia zacítia divný zápach a stratia vedomie. Keď sa neskôr zobudia, uvidia hromadu sladkostí a malý pohanský oltár. Madge a jej manžel bratov mučia.


03x09 Malleus Maleficarum
(Hon na čarodejnice)


Dátum vysielania: 31.01. 2008

Skupinka miestnych dám, vrátane Tammi, Elizabeth a Renee sú čarodejnice, ktoré pod zámienkou susedských stretnutí vykonávajú tajné čarodejnícke sabaty. Keď Amanda, ktorá je jedna z nich, zabije manželku muža, ktorým bola posadnutá a následne spácha samovraždu, skupinka sa aj naďalej stretáva. Sam a Dean navštívia dom Elizabeth a v preoblečení za detektívov jej kladú otázky o Amandinej smrti. Povedia jej, že Amanda bola zapletená do okultných praktík a Elizabeth vyzerá byť prekvapená. Bratia zisťujú, že Tammi je démon. Tammi vysloví kúzlo, ktoré Deana pomaly zabíja. Keď sa Sam vyberie na stretnutie, aby ich prinútil kúzlo odvolať, Tammi schytí Sama, pritlačí ho k stene a zabije ďalšiu ženu tak, že jej prostredníctvom mysle zlomí väz. Ruby zachráni Deanovi život vďaka tomu, že ho prinúti vypiť nejakú odpornú tekutinu. Všetci zostanú prekvapí, keď zistia, že sa Ruby a Tammi poznajú. V tejto epizóde sa dozvieme, prečo sa Ruby rozhodla bratom pomáhať a taktiež aj niečo o jej minulosti.


03x10 Dream A Little Dream Of Me
(Snívaj o mne kratučko)


Dátum vysielania: 07.02. 2008

Sam a Dean sa vyberajú za Bobbym, ktorý upadol do kómy a nemôže sa prebrať. Bobby zatiaľ v bezvedomí bojuje so svojimi vnútornými démonmi a v súvislosti s tým je odhalený dôvod, prečo sa stal lovcom. Sam a Dean zisťujú, že niekto Bobbyho otrávil jedom, ktorý ho pomaly zabíja. Keď sa bratia rozhodnú jed požiť, aby vstúpili do Bobbyho sna a pomohli mu, ocitajú sa obaja tvárou v tvár svojim vlastným nočným morám.


03x11 Mystery Spot
(Záhadné miesto)


Dátum vysielania: 14.02. 2008

SAM VIDÍ DEANA ZOMIERAŤ - Sam a Dean prešetrujú zmiznutie muža, ktorý je nezvestný od chvíle, čo navštívil jedno výletné miesto. Počas pátrania je Dean zastrelený majiteľom. Sam je zničený, ale aj zaskočený, keď sa na druhý deň ráno zobudí a zistí, že je Dean nažive. Neskôr si Sam uvedomí, že stále dokola prežíva ten istý deň a snaží sa zabrániť Deanovej smrti, avšak bezúspešne. Dean zomiera znova a Sam sa musí naučiť žiť bez svojho brata po jeho boku.


03x12 Jus in Bello
(Pravidlá vojny)


Dátum vysielania: 21.02. 2008

Sam a Dean sa vlámu do bytu Bely za účelom získať kolt naspäť. Ona však na ich prítomnosť upozorní agenta Henricksena a ten ich zatkne. Zatiaľ čo sú Sam s Deanom zatvorení v cele v Coloráde, dovnútra policajnej stanice sa vláme démon, zabije niekoľko policajtov a posadne agenta Henricksena. Potom, čo bratia démona zničia, agent FBI si uvedomí, že mu hovorili pravdu a chce ich prepustiť. V tej chvíli sa tam zjavuje Ruby a varuje ich, že je policajná stanica obkľúčená skupinou démonov s novým mocným vodcom, ktorý chce Sama mŕtveho.


03x13 Ghostfacers
(Lovci duchov)


Dátum vysielania: 24.04. 2008

Sam a Dean sa rozhodnú dať si menšiu pauzu a stanú sa súčasťou reality show nazvanej "Lovci duchov", ktorá zaznamenáva honbu za paranormálnymi javmi. Ed Zeddmore a Harry Spengler (amatérski lovci duchov z 01x17) vytvorili vlastnú show, ktorá sa odohráva v opustenom Mortonskom sídle, ktoré sa raz za rok stáva jedným z najstrašidelnejších miest v Amerike. Potom, čo členovia tímu začnú záhadne zomierať, pochopia, že sa niečo deje a že sú na rade.


03x14 Long-Distance Caller
(Telefonát zo záhrobia)


Dátum vysielania: 01.05. 2008

Dean je šokovaný, potom, čo zodvihne telefón a na druhom konci sa ozve jeho otec, ktorý mu povie, že vie, ako by sa mohol dostať z dohody. Bratia sa hádajú, pretože Sam neverí, že mu volá John a varuje ho, aby ho nepočúval. Dean s ním však nesúhlasí a aj napriek jeho varovaniu sa vydá na vlastnú päsť po stopách otcových príkazov.


03x15 Time Is On My Side
(Čas je na mojej strane)


Dátum vysielania: 08.05. 2008

Deanov čas sa kráti, no Sam ho aj napriek tomu presvedčí, aby vyrazili do Eerie v Pennsylvanii, kde sa zrejme nachádza zombie. Namiesto toho však objavia doktora Bentona, ktorý v roku 1816 zanechal medicínu, aby sa mohol venovať svojej posadnutosti - honbe za večným životom. Jeho kľúč k večnému životu spočíva v tom, že nadroguje ľudí a ukradne im ich vitálne orgány. Medzitým Bobby zistí, kde sa Bela skrýva a Dean za ňou okamžite vyráža, nechajúc Sama samého čeliac šialenému doktorovi. Dean a Bela sa posledný krát ocitnú zoči-voči a Dean ju nechá v zúfalej a pravdepodobne smrteľnej situácii.


03x16 No Rest For The Wicked


Dátum vysielania: 15.05. 2008

Deanovi zostáva posledných 30 hodín života a tak sa spolu so Samom a Bobbym vyberá hľadať Lilith, ktorá drží jeho kontrakt. Potom, ako ju nájdu, požiada Sam o pomoc Ruby, a to aj napriek Deanovým protestom. Ruby ich varuje, že ešte nie sú na boj s Lilith pripravení, oni jej však ukradnú nôž a vyrazia do Indiany. Sam, Dean a Bobby sa ocitnú v súboji na život a na smrť s Lilith a všetkými jej démonmi v snahe zachrániť Deanovi život.

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist