Zaujímavosti
Pilot bol natáčaný v Kalifornii.

Registračné číslo Deanovho auta je: KAZ 2Y5

Jediný príjem, ktorý bratia majú je z podvodov na kreditkách a hrania pokru.

Bratia jazdia na čiernom Chevrolete Impala z roku 1967. Počas natáčania majú herci k dispozícii až päť rovnakých chevroletov. Niektorí fanúšikovia auto prezývajú "Metallicar".

Číslo Deanovho mobilu je: 1-866-907-3235. Určitý čas toto číslo skutočne fungovalo, a tak si niektorí fanúšikovia, ktorí číslo vytočili, mohli vypočuť odkaz nahratý Jensenom Acklesom, ktorý znel: "Tu Dean Winchester, pokiaľ je to naliehavé, zanechajte odkaz, pokiaľ voláte kvôli 11-2-83, pošli svoje súradnice." 11-2-83 je dátum úmrtia Mary Winchester.

Eric Kripke prezradil, že pôvodne uvažoval, že bude seriál o reportérovi, ktorý cestuje po Amerike a stretáva sa s nadprirodzenými javmi, no nikto mu neverí. Tento návrh však bol rázne zamietnutý.

Pôvodne mal postavu Sama hrať Jensen Ackles, no keď tvorcovia narazili na Jareda, hneď pochopili, že jemu úloha mladšieho brata padne ako uliata.

Väčšina seriálu sa natáča v kanadskom Vancouvri. Zaujímavosťou však je, že sa na tomto mieste točí aj seriál Smallville. Pokiaľ vám teda bolo známe napríklad jazero z dielu 01x03, vedzte, že sa vyskytlo aj v seriáli Smallville, kde bolo prezývané ako "kráterové jazero"(diel 03x04, keď sa v ňom kúpal Clark s Lanou). Je tiež známe, že sa raz dokonca na natáčanie Supernaturalu prišiel pozrieť predstaviteľ "Clarka" - Tom Welling. Vo Vancouvri sa tiež natáčali seriáli Star Gate SG 1, The 4400, Star Gate Atlantis a Battlestar Galactica.

V epizóde 01x03 sa nachádzajú hneď dva prvky, ktoré majú niečo spoločné so Star Wars. Bratia sa predstavili ako agenti Ford a Hamill, pričom ide o priezviská dvoch hercov Harrisona Forda a Marka Hamilla, ktorí v Star Wars hrali hlavné postavy. Tvorcom Star Wars je George Lucas a v epizóde sa syn Andrei volal Lucas.

V epizóde 01x17 sa bratia stretnú s dvoma "lovcami nadprirodzených javov", ktorých mená sú Zeddemore a Spengler, pričom sa takto volali dve postavy vo filme "Ghostbusters"(lovci duchov).

Stránka, na ktorej sa Sam dozvedel o "pekelnom dome" je www.hellhoundslair.com. Táto stránka skutočne existuje a bola vytvorená producentmi seriálu.

V epizóde 01x18 Sam nájde v knižnici informáciu o tom, že Shtriga predtým vraždila v Brockway, Ogdenville, a North Haverbrook. Všetky tieto mestá boli spomínané aj v seriáli "The Simpsons" v epizóde "Marge vs. the Monorail".

V epizóde 01x14 sa bratia prezlečení za kňazov predstavili ako "otec" Simmons a "otec" Frehley, pričom Simmons je basista a Frehley gitarista rockovej skupiny KISS.

Epizóda 01x10 "Asylum" sa natáčala v skutočnom blázinci, o ktorom sa hovorí, že v ňom naozaj straší. Niektorí fanúšikovia tvrdia, že sa táto epizóda veľmi ponáša na videohru "Silent Hill", ktorá sa niekoľkokrát odohrávala v nemocnici plnej samovoľne sa pohybujúcich kolieskových kresiel a divných monštruóznych tvorov.

V epizóde 01x21 "Salvation" bola spomenutá adresa "na rohu Wabash a Lake". Táto adresa bola niekoľkokrát použitá aj vo filme "The Matrix".

"Bobby Singer" - priateľ Winchesterovcov, ktorý bratom pomôže v epizóde 01x22, je pomenovaný podľa výkonného producenta seriálu - Roberta Singera.

V epizóde 01x11 "Scarecrow" sa Dean predstaví ako John Bonham. Rovnako sa volá bubeník zo skupiny Led Zeppelin.

V epizóde 01x16 "Shadow", keď Meg opäť stretne Sama povie:" Stretla som tam v bare... toho, ako sa len volá... Michaela Murraya. " Chad Michael Murray je dobrý priateľ Jareda, ktorý ho spoznal pri natáčaní seriálu Gilmore Girls.

Názov epizódy 02x01 "In My Time of Dying" sa zhoduje s názvom pesničky od Led Zeppelin.

Eric Kripke sa pri výbere mien pre bratov inšpiroval klasickou knihou "Sam and Dean on the road" (Sam a Dean na ceste).

Producenti, herci a scenáristi často navštevujú rôzne fóra a čítajú si príspevky.

V epizóde 01x08 bolo použitých 80 000 skutočných včiel. Jensena jedna štipla do tváre. Ten sa však nedal rozhodiť a pokračoval v práci. Jared však také šťastie nemal, pretože ho jedna štipla do zadku, keď si sadal na svoju stoličku.

V epizóde 01x09 predtým, než Sama odtiahol duch do kuchyne, povedal dievčatku presne tú istú vetu, akú povedal jeho otec Deanovi, keď chcel aby malého Sammyho vyniesol von z horiaceho domu.

Jared Padalecki si počas natáčania epizódy 02x04 zlomil zápästie na pravej ruke. Producenti seriálu tak boli nútení jeho zranenie vpísať do seriálu, a dať ho za vinu šialenej "oživenej" dievčine. Od epizódy 02x05 až po epizódu 02x11 sa Sam objavuje so sadrou na ruke.

V jednej z verzií scenáru prvej epizódy, ktorý Eric Kripke predložil štúdiu, končila epizóda tak, že bratia nachádzajú svojho otca mŕtveho na strope.

V jednej z mnohých verzií scenáru prvej epizódy Sam podozrieva Deana z toho, že je sériový vrah a taktiež že zavraždil ich otca.

Všetky ulice zmienené v "Pilote" sú skutočné ulice v Tolede, Ohiu, rodnom meste Erica Kripkeho.

Eric Kripke a David Nutter pracovali spolu už predtým na televíznom seriáli od Warner Bros - Tarzan.

Epizóda "Dead In The Water" bola natočená pri Bontzenovom jazere, ktoré leží len pár minút od domu Nicholasa Knighta, autora knihy Supernatural: The Official Companion Season 1.

Zrkadlo, z ktorého sa Jovanna Huguet alias Bloody Mary vyplazila, bolo vyrobené z gumy a hromada zrkadiel, ktoré boli rozbité, boli tzv. cukrové zrkadlá (candy glass), ktoré boli vyrobané z cukru a mohli ste ich kľudne zjesť.

Epizóda Bloody Mary je umiestnená do rodného mesta Erica Kripkeho a niekoľko mien zmienených v dialógoch odkazuje na Ericového dobrého priateľa.

Jablone v epizóde "Scarecrow" sú v skutočnosti liesky.

Erica Carol, ktorá hrala matku v scéne z parku v epizóde 01x18, hrala taktiež sestričku v epizóde 01x12.

V scéne z parkoviska niekde na začiatku dielu 01x19, je jedna z poznávacích značiek "The Krip" - narážka na meno tvorcu seriálu - Erica Kripkeho.

Skladisko z dielu 01x16 "Shadow" bolo vlastne opätovne použité z televízneho seriálu Tru Calling.

Všetci herci, ktorí v epizóde "Bugs" nejako pracovali so včelami, dostali kostými s našitými manžetami z vnútra ich nohavíc a rukávov. Pomohlo to, ale aj tak dostal žihadlo každý.

Herec, ktorý mal pôvodne hrať Alvina Jenkinsa v epizóde "The Benders", sa stratil v snežnej búrke na konci vianočnej pauzy, takže filmový štáb to musel prepracovať noc predtým, než sa vrátili späť do práce a museli rýchlo nájsť iného herca, ktorému by presne sedelo to isté oblečenie.

Najlepší priatelia Jareda Padaleckiho, jeho veľkí psy Halley a Sadie, sa spoločne s ním podieľali na krátkej upútavke na Supernatural. Chlpáči s ním taktiež hrali v reklame na pomoc domácim miláčikom "Ak nechcete nosiť svojich psov", ktorá bola kampaňou proti noseniu kožuchov zo zvierat.

Otec Jensena Acklesa, Alan Ackles je taktiež herec. Hrali spolu syna a otca alkoholika v horore Devour, ktorý bol taktiež natáčaný vo Vancouvre ako Supernatural.

Aby mohol Jeffrey Dean Morgan hrať vo svojom novom filme PS: "I love you" na gitaru, bral Jeffrey hodiny hrania od Nancy Wilson z klasickej rockovej skupiny Heart.

Pre postavu Samanthy Smith - Mary Winchester, ktorá zhorí v plameňoch v epizóde 01x01, vyrobil štáb repliku celého jej tela pozostávajúcu z drôtov a pokrytou "paper maché"(tenchnika výroby objektov z papieru alebo papierovej hmoty), ktorú potom pripevnili na stop a tá následne zhorela. Nazvali ju Christina.

Poznávacia značka Imaply - KAZ 2Y5 je vlastne narážka na domovský štáť Winchesterovcov - Kansas a rok premiéry seriálu - 2005, Y ako year (rok).

V priebehu natáčania epizódy "Scarecrow" v Stanleyho parku, bol neďaleko spatrený chlapík so zbraňou. Štáb okamžite zavolal Jaredovi a Jensenovi, aby na natáčanie nechodili, tiež okamžite zalarmoval políciu a SWAT. Tí celý park uzavreli a pátrali po chlapíkovi so zbraňou. Neskôr však vysvitlo, že šlo o člena ich tímu na špeciálne efekty.

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist